Життя / Соціальний захист

Мінсоцполітики спростовує шкоду для бізнесу від запровадження нових правил обрахунку ЄСВ

Мінсоцполітики
Життя/Соціальний захист/Мінсоцполітики спростовує шкоду для бізнесу від запровадження нових правил обрахунку ЄСВ
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві соціальної політики України повідомили, що скасування верхньої межі нарахування єдиного соціального внеску вдарить по тим підприємствам, які не виплачують офіційних заробітних плат своїм працівникам.

«Найпоширеніша тіньова схема для ухилення від сплати ЄСВ, це нарахування кількамільйонної зарплати одному працівнику, та на рівні мінімальної усім іншим робітникам. Таким чином, ЄСВ сплачується лише з невеликої частини (55 тисяч гривень) кількамільйонної зарплати, частина від зекономленої різниці виплачується працівникам у конвертах», — повідомили у Мінсоцполітики.

Там також заявили, що експеримент з детінізацією заробітних плат у 2016 році провалився. Мова йде про зниження ставки єдиного соціального внеску майже вдвічі — до 22% від фонду оплати праці.

«Після зменшення ставки ЄСВ майже вдвічі, збільшився дефіцит Пенсійного фонду, теж майже вдвічі — на 65 мільярдів гривень. Збільшення дефіциту автоматично стало додатковим навантаженням на Державний бюджет у вигляді дотацій для виплат пенсій за рахунок податків легального бізнесу. Зарплати внаслідок цього кроку не збільшились, отже працівники отримали вдвічі менші внески на свої майбутні пенсії. А тіньовикам чомусь не стало соромно, і масово легалізовуватись вони не стали», — заявили у Мінсоцполітики.

Зараз в Україні діє обмеження щодо розміру відрахування ЄСВ: для заробітних плат, які перевищують розмір 15 мінімальних зарплат (сьогодні 55,8 тисячі гривень) сплата ЄСВ розраховується лише з цих 55,8 тисячі гривень. Тобто, якщо особа отримує 100 тисяч гривень зарплати, ЄСВ у розмірі 22%, стягується лише з 55,8 тисячі гривень. Решта 44,2 тисячі не оподатковуються.

В уряді пропонують підняти максимальний поріг з 15 до 25 мінімальних зарплат (сьогодні 104,3 тисячі гривень).

Проти такого рішення вже виступила низка бізнес-асоціацій, експертів, а також Мінекономіки. Вони вважають, що такі зміни призведуть до збільшення податкового тиску на чесний бізнес, в той час як тих підприємства, які ухилялись від сплати ЄСВ, законопроект не стосуватиметься.

Більше про:
# ЄСВ
# зарплати
Пов`язані новини