Показник інфляції в березні залишається в прогнозованих межах і свідчить про відсутність впливу зростання мінімальної зарплати на загальне зростання цін, заявили в Мінсоцполітики.

Ініціатива Кабінету міністрів України щодо підвищення мінімальної заробітної плати, яка вступила в силу з 1 січня 2017 року, не має істотного впливу на зростання цін.

Про це йдеться у заяві Міністерства соціальної політики.

«Показник інфляції в березні залишається в прогнозованих межах і свідчить про відсутність впливу зростання мінімальної зарплати на загальне зростання цін», — йдеться у повідомленні.

Ціни на продукти в березні поточного року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, з початку року — на 3,9%.

«Березневий показник більший, ніж у попередні місяці, однак очікуваний і в межах прогнозних розрахунків. За даними Державної служби статистики України, ключові причини загального зростання цін — сезонне зростання цін на хліб, м'ясну і молочну групи продовольства, а також зростання тарифів (на електроенергію) та збільшення акцизів на алкоголь і тютюн», — йдеться в повідомленні.

У Мінсоцполітики також додали, що на сьогодні роботодавці пропонують мінімальну зарплату тільки для 34% вакансій, по інших позиціях — зарплати вище.

Раніше повідомлялося, що МВФ очікує від України підвищення пенсійного віку.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: