Життя / Соціальний захист

Минулого року держава видала 23 тисячі «теплих» кредитів на 1,1 млрд грн

Кабмін
Життя/Соціальний захист/Минулого року держава видала 23 тисячі «теплих» кредитів на 1,1 млрд грн
Зберегти
Вигляд
За 2018 рік кількість родин, що скористалися програмою державного відшкодування вартості кредиті на утеплення будинків склала 150 тисяч родин. Загалом видали 23 тисячі кредитів на загальну суму 1,1 мільярда гривень.

Зазначається, що значну частину пільгових кредитів на запровадження енергоефективних заходів отримали об’єднання співвласників багатоквартирних будинків — 1604 ОСББ. Найбільше таких кредитів на модернізацію житлових будинків отримали ОСББ у Дніпропетровській, Запорізькій та Рівненській областях.

В уряді зазначають, що використання «теплих» кредитів на запровадження енергоефективних заходів дозволяє зекономити до 50% розміру платіжки за опалення.

«Програма «теплі кредити» швидко довела свою ефективність. У рамках програми в енергоефективність вже інвестовано близько 7 млрд гривень. Економія енергоресурсів в еквіваленті газу складає близько 273 мільйонів кубометрів щорічно», — повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

За його словами, крім коштів, передбачених на фінансування «теплих» кредитів у державному бюджеті, на ці потреби передбачене фінансування ще й з місцевих бюджетів.

Так, у 2019 році з місцевих бюджетів виділять 106 мільйонів гривень не компенсацію частини вартості кредитів на енергоефективні заходи.

Раніше повідомлялось, що на початку 2019 року в Україні запрацює Фонд енергоефективності.

Водночас, у 2019 році на фінансування програми «теплих» кредитів передбачено 400 мільйонів гривень.

Пов`язані новини