Президент України Петро Порошенко повідомив, що у 2018 році Україна імпортувала 10 мільярдів кубометрів газу, в той час як у 2017 році — 14 мільярдів кубометрів.

«14 мільярдів кубометрів — це реальна робота, яка була проведена. У 2018 році знаєте скільки ми спожили? 10 мільярдів кубометрів», — повідомив Порошенко під час зустрічі з представниками бізнесу та громадськості у Волинській області.

За його словами, у попередні роки обсяги споживання імпортного газу в Україні досягало 30 мільярдів кубометрів. Водночас, Порошенко зазначив, що протягом наступних п’яти років Україна може стати енергонезалежною.

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що у 2018 році Україна зменшила імпорт газу з ЄС до 10,6 мільярда кубометрів — на 25%. Водночас, скоротилися й обсяги транзиту газу — на 7,2% за рік.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярда доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: