У Національному банку вважають, що головною причиною збільшення обсягів імпорту над експортом були інвестиції українських компаній у купівлю нового обладнання та технологій.

Заступник голови Нацбанку Дмитро Салогуб зазначив, що це є позитивним сигналом для економіки.

«Відповідаючи на питання щодо причин поточного розширення дефіциту торгового балансу України, тобто зростання імпорту товарів швидше за експорт, Дмитро Сологуб також зазначив, що у минулому році, на відміну від 2012-13 років, імпорт значною мірою збільшувався через зростання інвестиційного попиту на обладнання і технології для розвитку бізнесу, що є індикатором пожвавлення економіки», — повідомляють у прес-службі Національного банку.

Нагадаємо, що за підсумками 2018 року обсяги імпорту товарів перевищили обсяги експорту на 13 мільярдів доларів. Компенсували цю різницю у надходженнях валюти грошові перекази та державні запозичення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Зазначимо, що платіжний баланс впливає на обмінний курс гривні до іноземних валют. Дефіцит платіжного балансу свідчить про те, що валюти в країні стає менше і вона стає дорожчою. Профіцит є свідченням протилежної ситуації.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що валютних резервів України достатньо для підтримки курсу гривні у рік виборів.

Поділитись: