Міністерство юстиції вирішило безкоштовно віддати п’ятьох ведмедів та трьох левів, яких суд конфіскував у їх попередніх власників, благодійникам, притулкам та природним паркам. Раніше таких тварин продавали на аукціоні, що викликало обурення в активістів.

Про це повідомила пресслужба міністерства.

Там зазначили, що передати диких тварин безплатно вирішили після скарг активістів.

 

Фото:

Мін'юст

«Старий порядок, згідно з яким конфісковані тварини за рішенням суду продавалися на відкритому аукціоні, викликав суперечливі почуття», — цитує пресслужба заступника міністра юстиції Андрія Гайченка.

Він переконує, що продавати тварин на аукціоні Мін’юст заборонив. Тепер тварини безоплатно будуть передавати притулкам, зоологічним паркам або іншим установам для утримання тварин.

«Дуже радий, що епопея з левами та ведмедями нарешті закінчилася і вони знайшли домівки, де про них будуть дбати», — зазначив генеральний директор державної Системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ). Він зазначив, що надалі підприємство буде оголошувати на своїх ресурсах про передачу тварин.

Що було раніше?

25 червня уряд дозволив безплатно передавати конфіскованих судом тварин у притулки та інші установи для утримання. Раніше їх продавали на аукціонах через Систему електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ).

Перед цим у травні у Мін’юсті підтвердили, що продають на аукціоні собак, на яких наклали арешт. Це викликало обурення у людей.

Очільник міністерства розповів згодом про пітбуля, якого виставили на продаж не через борги господарів, а через напад на перехожих. Він пообіцяв викупити його і віддати на перевиховання. Але не викупив, бо замала зарплата. Зробила це потім його заступниця.

Поділитись: