Одним лотів, які невдовзі продаватимуть у межах «великого розпродажу в’язниць», стане колонія № 51 в Одесі, розташована на Люстдорфській дорозі 9.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Площа земельної ділянки — 5,983 га, площа будівель — 14 482 кв. м. Відстань від колонії до центру: 4 км, до моря — 3,5 км

Ціну міністр наразі не називає, але попередив — «дешево не буде». Він додав, що кошти від продажу направлять на розбудову нової в’язничної інфраструктури та до держбюджету.

У травні 2019 року ця колонія постраждала під час бунту засуджених, які її підпалили. Через пожежу більшість будівель стали непридатними для використання за призначенням.

Про який бунт йдеться?

27 травня 2019-го в Одеській виправній колонії №51 в'язні влаштували бунт через погані умови утримання та харчування. Під час заворушень виникла пожежа — підпалили пожежний автомобіль та загорівся гаражний бокс, а частина засуджених забарикадувалася в одному з адмінприміщень. 

Тоді унаслідок інциденту постраждали 13 працівників установи, серед них четверо — із сусідньої колонії №14. Водночас, про постраждалих в'язнів інформації немає. Державне бюро розслідувань порушило справу проти працівників установи, однак досі ніхто не покараний.

детальніше про причини бунту читайте тут

Поділитись: