До чергових місцевих виборів у жовтні 2020 року залишається все менше часу. А на думку Громадянської мережі ОПОРА, Верховна Рада України до кінця травня — початку червня повинна ухвалити остаточні рішення щодо внесення змін до Виборчого кодексу. Тому 22 травня о 12:00 ОПОРА організовує публічну онлайн-дискусію «Місцеві вибори: оцінка ризиків та перелік рішень». Головні політичні гравці, організатори виборчого процесу та представники регіонів обговорять, наскільки країна готова до місцевих виборів. Дивитися трансляцію можна й на Facebook hromadske.

Виборчий марафон складатиметься з 4 тематичних блоків для обговорення:

  1. Як покращити правове поле напередодні виборів та забезпечити якісне дотримання міжнародних стандартів чесної та вільної змагальної кампанії?
  2. Організаційно-адміністративні виклики проведення виборів в умовах пандемії, економічно-фінансової кризи та браку бюджетних коштів. На чому варто економити, а у що необхідно інвестувати? Як врахувати питання безпеки виборчого процесу на різних рівнях: від фізичного до кібер?
  3. Реформа децентралізації та територіально-адміністративний устрій, або як встигнути все?
  4. Партійна система та пропорційні системи, наскільки готове місцеве самоврядування до партизації?

Учасниками обговорень стануть представники центральних органів влади, які безпосередньо впливають на організацію виборчого процесу та представники різних областей, які реалізовують все на місцях. До участі запрошені члени Центральної виборчої комісії, народні депутати, члени Нацради з питань телебачення та радіомовлення, представники Кабміну та РНБО, представники Асоціації міст України, авторитетні голови виборчих комісій з різних областей, громадські експерти.

hromadske є інформаційним партнером виборчого марафону від Громадянської мережі ОПОРА.

Поділитись: