За даними очільниці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксани Кривенко, місцеві органи влади підвищували тарифи на опалення без вагомих на те причин, тобто при незмінності вартості газу.

За словами Кривенко, ціни на газ для населення залишалися незмінними протягом 2017-2018 років, проте тарифи, які встановлювали місцеві органи влади на опалення та постачання гарячої води, зростали.

«Незважаючи на власні обіцянки знизити тарифи на тепло при стабільних цінах на газ місцева влада протягом 2017-2018 років їх підвищувала», — повідомила Кривенко.

За даними НКРЕКП, у деяких містах України таке зростання складало понад 50%. Так, в Івано-Франківську тарифи за останні 2 роки зросли на 41%, у Тернівці, що на Дніпропетровщині — на 57,1%, а у Слов’янську, що на Донеччині — на 70,3%.

Раніше повідомляли, що тарифи на опалення та постачання гарячої води в Україні мають зрости з 1 грудня або з 1 січня. Зростання тарифів на опалення відбудеться через те, що 80% вартості тарифу складає вартість природного газу.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабінет міністрів України удосконалив порядок нарахування субсидії на сплату житлово-комунальних послуг. Так, відтепер субсидію будуть отримувати ті, хто має борги по ЄСВ з вини роботодавця.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile