Кабінет міністрів України удосконалив порядок нарахування субсидії на сплату житлово-комунальних послуг. Так, відтепер субсидію будуть отримувати ті, хто має борги по ЄСВ з вини роботодавця.

Крім цього, якщо в домогосподарстві є люди, які знаходяться в складних життєвих обставинах, алко- або наркозалежні, вони зможуть отримати субсидію.

«Ми доопрацювали норму. Газ надається не на загальну площу, а на «опалювальну площу», — повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева. Відтак, за його словами, відтепер субсидія надаватиметься на «опалювальну площу», а не на загальну як було раніше.

Також, без сплати ЄСВ субсидії зможуть отримати безробітні в сільській місцевості, селищах міського типу. В місті залишається обов’язкова вимога щодо зайнятості на роботі або сплати ЄСВ за останні три місяці.

Громадяни, що працюють за кордоном мають право на субсидію, якщо вони офіційно працевлаштовані. Це поширюється на країни, з якими Україна має договір про уникнення подвійного страхування. До переліку таких країн входить 21 країна світу.

З 1 жовтня 2018 у доходи, що беруться для розрахунку субсидії, не будуть враховувати аліменти і дотації на вирощування великої рогатої худоби.

Також, з 1 жовтня розмір обов’язкової плати буде відповідати рівневі спожитих послуг. Тобто якщо обов’язкова плата мала б бути 200 гривень, а спожили тільки на 120 гривень, то платитимуть саме 120 гривень.

«Всі субсидії будуть автоматично переоформленні відповідно до нових правил», — додав Рева.

Нагадаємо, що на засіданні уряду ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%.

Ціни на газ мали зрости з 1 квітня 2018 року, проте їх відкладали спочатку до кінця травня, потім до кінця червня, потім до кінця липня, серпня, вересня, потім до 18 жовтня.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні. Водночас, у Мінсоцполітики не виключили відмову від підвищення цін на газ через те, що МВФ так і не видав траншу Україні.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Зазначимо, що раніше видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ.

Поділитись: