Мешканці зруйнованого будинку вивчили житловий кодекс, написали десятки листів до влади та оббили всі пороги місцевої адміністрації. Питання про майбутнє житло так і залишається без відповіді.

Мешканці зруйнованого будинку вивчили житловий кодекс, написали десятки листів до влади та оббили всі пороги місцевої адміністрації. Питання про майбутнє житло так і залишається без відповіді.

Що сталося?

На Голосіївському проспекті, поблизу готелю «Мир», 8 липня стався вибух у житловому будинку. Двоє людей загинули. Попередньою причиною вибуху назвали витік газу, будинок визнали аварійним.

Частина мешканців оселилися на дачах або в знайомих, 32 жителів відселили до гуртожитків. «Ми заселилися до квартири 23 липня, за місяць термін нашого перебування тут закінчується. Я заплатила 7600 гривень. Але на наступний місяць у мене грошей уже немає», — говорить Дана Кузнєцова, мати трьох дітей, яка нині винаймає квартиру.

Дана Кузнєцова Фото: Олена Зашко/Громадське

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибух в житловому будинку в Києві: що відомо

На момент вибуху жінка відпочивала на морі разом з дітьми та кумою Оксаною. Увечері кума поїхала додому, а вже наступного дня Дана дізналася — у будинку стався вибух, Оксана загинула.

Подруга Дани Оксана загинула під час вибуху Фото: Олена Зашко/Громадське

На що розраховувати?

У будинку мешкали 77 людей, 66 з них у ньому прописані. Місяць тому в КМДА обіцяли за кілька тижнів вирішити, як компенсувати втрачене майно. Заступник міського голови Геннадій Пліс казав:

«Що стосується пошуку нами оптимального варіанту вирішення житлового питання людей, що проживали там — на це, мені здається, піде тиждень-два, бо це різні ситуації, тому потрібні різні консультації».

Попередньо мешканцям пообіцяли: питання житла вирішать на засіданні Київради 14 вересня. Згодом ситуація змінилася — тепер рішення повинен ухвалити міський голова. Але юристи твердять: усе ж таки це — компетенція міської адміністрації.

«КМДА повинні визначити, чому так сталося, мають бути проведені експертизи, опрацьовані всі заяви, які надійдуть від постраждалих. Компенсація має виплачуватися з резервного фонду, який є в міста на випадок таких ситуацій», — говорить юрист Марина Соловйова.

Голова Голосіївської райдержадміністрації Наталя Бондар запевняє — житло до кінця року знайдуть: «Гроші виділятимуться з резервного фонду міста. На них департамент закуповуватиме ці квартири. Будемо вести переговори з людьми, можливо вони захочуть забрати гроші замість квартир. Як довго це триватиме? Сподіваємося завершити мінімум до кінця цього року».

Щоб отримати компенсацію за майно, мешканці мають документально підтвердити, що воно втрачене. Приміром, сфотографувати. Дехто з мешканців уже встиг це зробити. Проте не всі можуть дістатися своїх квартир, адже частина перекриття зруйнована. Після вибуху речі забирали через вікна — піднятися на вищі поверхи допомагали рятувальники, без їхньої допомоги пофотографувати квартири наразі неможливо.

Щоб отримати компенсацію за майно, мешканці зруйнованого будинку мають документально підтвердити, що воно втрачене Фото: Олена Зашко/Громадське

Ціна зруйнованого житла

За місяць мешканці вже вивчили житловий кодекс і розбираються в процедурах компенсації. «За житловим кодексом власники квартир, чий будинок іде під знесення, мають отримувати не менше 1,5 коефіцієнта. Наприклад, якщо квартира була 80 квадратних метрів  люди повинні отримати 120. Якщо будинок аварійний і йде його подальше використання  тоді коефіцієнти 1:1», — розповідає мешканка зруйнованого будинку Світлана Яремчук.

Мінрегіонбуд визначив: 1 квадратний метр зруйнованого житла коштує 12 тисяч 128 гривень. Це стандарт для Києва. Але в міській адміністрації кажуть, що сума ще змінюватиметься, адже залежить від розміщення будинку. Оскільки він знаходиться поблизу метро, то ціна має бути вищою. За попередніми підрахунками, 22 майбутні квартири обійдуться в 34 мільйони гривень.

За місяць мешканці вже вивчили житловий кодекс і розбираються в процедурах компенсації Фото: Олена Зашко/Громадське

Другий вибух

Подібна ситуація і в мешканців будинку №12 на вулиці Бурмистенко, що теж розташований у Голосіївському районі. Тут 26 липня вибухнула квартира на першому поверсі. Її мешканка загинула.

Людей відселили в гуртожиток університету імені Шевченка на Васильківській. Чи зможуть вони повернутися до своїх квартир, мешканці дізнаються після експертизи будинку. Кажуть, що за два тижні не отримали ні результатів експертизи, ні інформації про те, що робити далі.

Попередньою причиною вибуху також називають витік газу. У КМДА Громадське запевнили: інформацію експертів уже отримали і оприлюднять пізніше на своєму сайті.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: