Під час візиту в Україну на початку березня 2019 року місія Міжнародного валютного фонду обговорювала питання скасування Конституційним судом кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Однак у Національному банку України за підсумками зустрічі з представниками МВФ не побачили ризиків подальшої співпраці фонду з Україною.

Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій, передає «Інтерфакс-Україна».

Питання щодо рішення Конституційного суду обговорювалося. Проте на сьогодні яких-небудь рішень ухвалено не було. Ми продовжуємо працювати у звичайному режимі та не бачимо в цьому яких-небудь ризиків для співпраці з МВФ та отримання чергових траншів», — повідомив Смолій під час брифінгу щодо розміру облікової ставки в Україні.

Зазначимо, що раніше повідомлялось, що скасування відповідальності за незаконне збагачення конституційним судом може призвести до припинення співпраці з МВФ.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, що 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляє депутат від «Народного фронту» Павло Пензеник.

Поділитись: