Місія Міжнародного валютного фонду під керівництвом Рона ван Родена, яка перебувала в Україні 14-22 листопада, відзначила високий прогрес, досягнутий за останні кілька місяців у просуванні реформ.

Про це заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, передає прес-служба Кабінету міністрів.

За словами міністерки фінансів України Оксани Маркарової та голови місії Рона ван Родена, досягнуто прогресу в дискусіях щодо політики та реформ, які можуть бути основою нової програми МВФ.

«Ми продовжуємо роботу над новою програмою у тісній співпраці», — констатував Гончарук.

Раніше повідомлялось, що місія Міжнародного валютного фонду завершила свою роботу в Україні.

Нагадаємо, місія МВФ розпочала роботу в Україні 14 листопада.

Наразі Україна перебуває у короткостроковій кредитній програмі МВФ, яка має завершитися на початку 2020 року. В межах цієї програми країна отримала 1 транш з передбачених трьох на загальну суму 3,9 мільярда доларів.

Місія МВФ була в Україні у вересні. 18 жовтня у МВФ повідомили, що повернуть свою місію назад до України найближчим часом. Згодом прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що місія МВФ має прибути в Україну приблизно 4 листопада. Однак цього не сталося.

Нещодавно видання The Wall Street Journal повідомило, що МВФ заморозив співпрацю з Україною, зокрема виплату траншів в межах чинної програми, через судові процеси навколо ПриватБанку та ймовірність того, що колишні власники можуть повернути над ним контроль.

За даними видання, у МВФ прагнуть, аби українська влада активніше домагалася повернення коштів, які Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з ПриватБанку напередодні його націоналізації.

В уряді цю інформацію спростували, зазначивши, що МВФ не заморожував співпраці з Україною.

Поділитись: