Голова НБУ Яків Смолій з представником місії МВФ
Фото:

Яків Смолій

Представники місії Міжнародного валютного фонду, яка почала роботу в Україні 14 листопада, провели зустріч з керівництвом Національного банку України.

Про це повідомив голова Нацбанку Яків Смолій.

«Попри заблоковані входи до будівлі НБУ місія МВФ в перший же день у Києві завітала до нас на зустріч. Попереду — тиждень перемовин», — повідомив Смолій.

Він також назвав теми, які МВФ планує обговорити з Нацбанком.

«З НБУ Фонд обговорює подальшу реформу фінсектора, а також важливість судової реформи у забезпеченні фінстабільності», — зазначив Смолій.

Нагадаємо, що місія МВФ розпочала роботу в Україні 14 листопада. У МВФ сподіваються досягти швидких результатів у підписанні нової програми співпраці з Україною.

Наразі Україна перебуває у короткостроковій кредитній програмі МВФ, яка має завершитися на початку 2020 року. В межах цієї програми країна отримала 1 транш з передбачених трьох.

Місія МВФ була в Україні у вересні. 18 жовтня у МВФ повідомили, що повернуть свою місію назад до України найближчим часом. Згодом прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що місія МВФ має прибути в Україну приблизно 4 листопада. Однак цього не сталося.

Напередодні видання The Wall Street Journal повідомило, що МВФ заморозив співпрацю з Україною, зокрема виплату траншів в межах чинної програми, через судові процеси навколо ПриватБанку та ймовірність того, що колишні власники можуть повернути над ним контроль.

За даними видання, у МВФ прагнуть, аби українська влада активніше домагалася повернення коштів, які Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з ПриватБанку напередодні його націоналізації.

В уряді цю інформацію спростували, зазначивши, що МВФ не заморожував співпраці з Україною.

Поділитись: