Державне підприємство Південний машинобудівний завод ім. Макарова (Південмаш) просить Кабінет міністрів та Верховну Раду підтримати виділення йому додаткових 210 мільйонів гривень.

Про це йдеться у спільному листі міського голови Дніпра та генерального директора Південмашу Сергія Войта, повідомляє пресслужба Дніпровської міської ради.

Додаткові кошти заводу потрібні для «реалізації національних інтересів держави й для розвитку провідного та унікального для України підприємства».

«…звертаємося до вас із проханням підтримати законодавчу ініціативу підприємства та сприяти невідкладному розгляду й ухваленню Верховною Радою закону… стосовно збільшення статутного фонду ДП «ВО ПМЗ ім. О. М. Макарова» на 210 млн грн», — йдеться у листі.

Зазначається, що минулого року підприємство вже зверталося до уряду з проєктом змін до держбюджету-2019, проте ініціативу зняли з розгляду. Щоб подолати кризову ситуацію й уникнути масових звільнень на виробництві навіть скоротили тривалість робочого тижня, кажуть у міськраді.

Також додають, що ситуація, яка нині склалася у Південмаші, «загрожує виконанню замовлень підприємства». Зокрема, цього року там мають розпочати масштабне виробництво вузлів і комплектувальних ракетної техніки для компанії Noosphere, що уклала із заводом низку контрактів для американського замовника — компанії Firefly.

Південмаш — українське підприємство з виробництва ракетно-космічної техніки та технологій оборонного, наукового та народногосподарського призначення у місті Дніпрі.

Там, зокрема, виготовляють супутники та космічні системи «Зеніт», трактори, тролейбуси, трамваї.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile