З космодрому Куру у Французькій Гвіані (Південна Америка) успішно запустили європейську ракету-носій Vega, двигун четвертого ступеню якої розробила державна компанія Південмаш.

«На сонячно-синхронну орбіту успішно виведено космічний апарат Mohammed VI-B, який збудовано на замовлення уряду Марокко компанією Airbus Defense and Space. Це другий супутник серії — перший Mohammed VI-А було успішно виведено в листопаді минулого року і теж ракетою-носієм Vega», — йдеться у повідомленні Південмашу.

Зазначається, що супутник виконуватиме спостереження за змінами земної поверхні, сільськогосподарський моніторинг, прогнозуватиме надзвичайні ситуації тощо.

«Ракета-носій легкого класу Vega розроблялася спільними зусиллями Європейського космічного агентства та Італійського космічного агентства. Блок маршового двигуну четвертого ступеню розроблено КБ «Південне» та виготовлено Південмашем. Цікаво, що український двигун працює довше, ніж двигуни перших трьох ступенів разом взяті», — розповіли в компанії.

Також у Південмаші наголосили, що всі 13 запусків ракет Vega були успішними.

Відео: arianespace/YouTube

Як повідомлялося, з космодрому NASA запустили ракету «Антарес», у розробці якої брала участь Україна.

Зазначимо, це не перший запуск ракети у США, участь у розробці якої брала Україна. Восени минулого року у штаті Вірджинія відбувся успішний запуск ракети-носія середнього класу Antares-230, яка була побудована за участі українських фахівців.

У 2016 році ракету «Антарес», перший ступінь якої був розроблений українським конструкторським бюро «Південне», запустили з космічним кораблем «Cygnus».

Поділитись: