Мистецтвознавиця Діана Клочко отримала премію ім. Шевельова, 17 грудня 2019 року
Фото:

hromadske

Мистецтвознавиця Діана Клочко стала цьогорічною лауреаткою премії ім. Юрія Шевельова за свою книгу «65 українських шедеврів. Визнані й неявні».

«65 українських шедеврів. Визнані й неявні» вийшла друком у 2019 році у видавництві ArtHuss.

Лауреатку нагородили статуеткою Бронзового Ангела, а також грошовою премію та дипломом лауреата. 

Премію вручають за досягнення в галузі есеїстики у день народження українського дослідника української літератури Юрія Шевельова — 17 грудня. Цьогоріч на премію також претендували Василь Махно з книжкою «Околиці та пограниччя» та Тарас Прохасько з твором «Так, але...».

У 2018 році лауреатом премії Шевельова став журналіст та письменник Володимир Єрмоленко, який був ведучим програми «Громадське.Світ».

Премія імені Юрія Шевельова — нагорода за художню та наукову українську есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Нагорода названа на честь Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику. Премію заснували у 2013 році Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, видавництво «Дух і Літера» та Український науковий інститут Гарвардського університету.

Переможець отримує статуетку Бронзового Ангела, грошову премію та дипломом лауреата. Серед попередніх лауреатів — Тарас Прохасько, Андрій Портнов, Костянтин Москалець, Олександр Бойченко, Вахтанґ Кебуладзе та Андрій Любка.

Поділитись: