Під Верховною Радою 15 липня зібралася акція щодо проблеми росту сміттєзвалищ в Україні та відсутності перероблення сміття. Мітингарі прийшли з пакетами зі сміттям, однак поліції таке дійство не сподобалося.

Про це повідомила кореспондентка hromadske з місця події.

За її словами, мітингарі принесли з собою великі пакети зі сміттям. Водночас правоохоронці їх з пакетами не пропустили, мовляв, це «порушення благоустрою».

«Хто знає, що там за сміття, чи там є металеві предмети чи скло. Вони планують продемонструвати це сміття, а це вже є порушення благоустрою міста», — розповів один із правоохоронців.

Справді, як розповідав 13 липня ексглава Держекоінспекції, який взяв участь в акції, він планував взяти з собою сміття і висипати його прямо посеред площі.

На початку сьогоднішньої акції від мітингарів було кілька спроб прорватися, але поліція зі сміттям таки їх не пускала. Під час однієї з таких спроб Єгору Фірсову порвали рукав сорочки.

Також участь в акції взяв секретар екологічної комісії Київради Олексій Новіков — у нього сталася перепалка з правоохоронцями.

Врешті після 50 хвилин перепалки активісти віднесли назад свої мішки в авто. Два мішки допоміг пронести народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Марковський. Акція таки відбулася, однак без сміття.

Мітингарі закликали владу ухвалити законопроєкт №2207-1д про управління відходами. На початку липня його повторно передали на розгляд комітету.

Чому це важливо: проблема росту сміттєзвалищ та відсутності перероблення сміття стоїть в Україні досить гостро. Депутати знайшли спосіб вирішити цю проблему законодавчо, водночас законопроєкт ще не потрапив на розгляд Верховної Ради.

Поділитись: