Митрополит Онуфрій визнав, що мав російський паспорт

Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій та ексдепутат Вадим Новинський у Києві, 27 липня 2019 року
Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій та ексдепутат Вадим Новинський у Києві, 27 липня 2019 рокуУНІАН / Денис Прядко

Предстоятель Української православної церкви московського патріархату митрополит Онуфрій визнав, що мав російський паспорт, але зрештою його нібито позбувся.

Про це йдеться на сайті УПЦ МП.

Митрополит стверджує, що ще у часи Радянського Союзу хотів навчатися в Одеській духовній семінарії, але йому відмовили, бо він покинув університет. Через це він навчався у Московській духовній семінарії, потім — у духовній академії, а після цього провів 19 років у Троїце-Сергієвій лаврі, що в Московській області.

Онуфрій каже, що зрештою в 1988 році його перевели в Україну, але після розпаду СРСР він залишився громадянином росії, хоча й отримав також український паспорт.

«російське громадянство при цьому автоматично продовжилось, але я ним не цікавився і не користувався, воно тоді не мало жодного значення, і за це ніхто не переслідував. Між Україною і росією були добрі братські стосунки. Коли ці стосунки стали погіршуватись, особливо в останні десять років, я полишив російське громадянство», — стверджує Онуфрій.

Він додав, що вважає себе лише громадянином України, а російського паспорта не позбувся, бо хотів завершити своє життя у Троїце-Сергієвій лаврі.

«Погані стосунки між росією та Україною, розпад СНД, а особливо війна росії проти України знищили мою надію, і зараз я не вважаю себе іншим громадянином, крім рідної моєї землі — України», — резюмував Онуфрій.

Що передувало?

Журналісти УП заявили, що митрополит УПЦ МП Онуфрій більш ніж 20 років має російський паспорт, проаналізувавши витяг із системи «Роспаспорт». Згідно з ним, 20 березня 2002 року Орест Березовський (Онуфрій) отримав у Москві російський паспорт. А 23 червня 2003 року він отримав і закордонний паспорт громадянина росії.

У витягу вказано, що Онуфрій уже отримував закордонний паспорт у Москві — в 1998 році. А отже і російське громадянство він мав отримати раніше.

Журналісти зазначають, що в них є підтверджена інформація про наявність понад 20 російських паспортів у священників УПЦ МП. Більше інформації про священників, які мають російські паспорти, журналісти обіцяють оприлюднити згодом.

Після цього в Українській православній церкві московського патріархату заперечили, що Онуфрій має російський паспорт. Окрім того, там заявили, що частина згаданих у матеріалі УП єпископів була позбавлена громадянства «без жодного обґрунтування», тому вони подали до суду позов із вимогою відновити їхнє українське громадянство, «оскільки іншого вони не мають».