ENRU

Мітинг на Харківському шосе: влада Києва обіцяє переглянути борги за воду та електрику

A4e3a2317d3904ab0
Люди перекрили Харківське шосе через відсутність води та світла, фото Саша Попенко/Громадське

У Києві другий день перекрито Харківське шосе. Люди з прилеглих будинків протестують через припинення водо- та електропостачання.

У «Київенерго» заявили про борг в понад 3 млн гривень компанії, яка належить скандальному забудовнику Анатолію Войцеховському. Люди ж стверджують, що не мають боргів. 

Фото: Яна Сєдова/Громадське

Комерційний директор Київенерго Віктор Мельников заявив, що загальний борг складається з боргів компанії та мешканців. 

«На 31 липня є заборгованість від «Еверест плюс». Будинки підключені за тимчасовою схемою. Друге питання — техумови по комунікаціям не виконані, ми постачаємо енергію через одну трансформаторну підстанцію, яка восени може згоріти. Я пропоную ініціативну групу, з якою ми вирішимо як ми розкладем заборгованості аби їх оплатити», — сказав він.  

Фото: Саша Попенко/Громадське

Начальник управління житлово-комунальної політики Київської міської адміністрації Олександр Малихін пообіцяв мітингувальникам, що представники «Київенерго» в індивідуальному порядку розглянуть борги мешканців.

«ПАТ «Київенерго» у 2011 році заключило договір із компанією «Еверест плюс» Войцеховського. На ній числиться заборгованість більше 3 мільйонів гривень. Компанії приходило попередження, що у разі невиплати буде відключена електроенергія. Ніхто не відреагував, тому прийняли таке рішення і відключили. Йдеться про 7 будинків. Вони мають один трансформатор, тож від комунікацій відрізані усі 7. Є інформація, що заборгованість начисляється тільки по 5 будинках, але ми не бачили поки сертифікатів, які б це підтвердили», — сказав Малихін.

Фото: Саша Попенко/Громадське

Заступник голови райдержадміністрації Дніпровського району Віктор Сущінець, у свою чергу, зазначив, що вирішити питання можна тільки на рівні міськадміністрації.

За його словами, «Київенерго» перед відключенням попередило жителів будинків про борг. 

За документом, вказано борг у компанії «Еверест плюс» по кільком будинкам. У свою чергу, люди стверджують, що це не їхні борги і вони сплачують послуги за електроенергію

Люди вимагають, щоб «Київенерго» підписала договір з кожним мешканцем окремо, аби уникнути відключень.

Мітингувальники зазначили, що у деяких будинках води та електрики немає вже 4 доби. 

«Холодильники потекли, світла нема, будемо тут спати, поки не включать світло», — зазначила жителька будинку по Харківському шосе, 15а Олена. Жінка додала, що не має боргів перед «Київенерго». 

Фото: Яна Сєдова/Громадське

Як пише «Київ.Оперативний», аби униктнути заторів зі сторони Дарницької площі в бік Привокзальної, об'їхати можна через «Комфорт Таун» або через двір, що за зупинкою «Податкова» (раніше – «Гудзики»).

Фото: Яна Сєдова/Громадське

Зазначимо, що мітинг почався напередодні вдень. 2 серпня мешканці столичного будинку по вулиці Харківське шосе, 17-а перекрили вулицю та Ленінградську площу з вимогою відновлення енергопостачання до своїх квартир.

7 будинків, де вимкнули світло- водопостачання. 

Анатолія Войцеховського підозрюють в самовільному захопленні ділянок під будівництво 40 об’єктів; непоодиноких фактів повторного продажу квартир в житлових будинках, вже реалізованих іншим громадянам; введенні в експлуатацію житла на підставі підроблених рішень судів.

У вересні 2015 року Войцеховський заявляв, що проти нього ведеться «брудна кампанія» і пояснював її корупцією та недобросовісною конкуренцією відносно компаній, які будують соціальне житло.

25 жовтня 2016 року ГПУ завершила досудове розслідування щодо Войцеховського і ще двох співучасників — керівників підконтрольних йому підприємств.

Щоб вийти з-під арешту, Войцеховському довелося внести заставу в 14 млн гривень. «Мене сьогодні викинули з ринку, судять. Я не можу коментувати нічого. У справі 97 томів, вона буде тягнутися роки два», ─ сказав він. 

У вересні 2016 року радник київського мера Дмитро Білоцерковець повідомив, що Войцеховський втік до РФ після того, як його випустили під заставу. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram