УКРАЇНА

У Києві вийшли на мітинг проти «Національних дружин»

4 лютого, 2018 15:04
УКРАЇНА/У Києві вийшли на мітинг проти «Національних дружин»
Зберегти
Вигляд
У Києві вийшли на марш-мітинг проти «Національних дружин» — близько 600 членів заснованої ветеранами полку «Азов» громадської організації.

У Києві вийшли на марш-мітинг проти «Національних дружин» — громадської організації,заснованої ветеранами полку «Азов», у складі якої налічується близько 600 членів.


Мітинг на Поштовій Площі проти Національних дружин Фото: Юліана Скібіцька/ Громадське

Мітингарі виступають проти легітимізації парамілітарних рухів в Україні. Люди вийшли на вулиці з плакатами «Ми не хочемо ніяких дружин», «Там, де ходять строєм, свободи не буде», б’ють в барабани та вигукують «За суспільство без насильства!».


Мітинг проти Національних дружин у Києві Фото: Юліана Скібіцька/ Громадське

Кілька десятків людей прийшли на Поштову площу у центрі міста, де протестують проти нової організації.

«Національні дружини» — проект так званого «азовського кола», пов'язаного з полком Національної гвардії «Азов» та його ветеранами.

28 січня в Києві так звану присягу склали близько 600 «дружинників» з усієї країни. У той день вони пройшли маршем центральними вулицями столиці.

Командир «Національних» дружин заявив, що багато її членів сповідують ідеологію «модерного націоналізму». «Дружинники» заявили про себе як про організацію з широким колом повноважень: від боротьби з браконьєрством у Канівському водосховищі до закриття нелегальних ігрових залів та охорони громадського правопорядку.

Про права дружинників  та їхню історію детальніше читайте у публікації: Дружини національного значення.

Пов`язані новини