Між федеральною владою США і владою Техасу — конфлікт через колючий дріт на кордоні. Зібрали все, що наразі відомо

Колючий дріт на кордоні з Мексикою у Техасі
Колючий дріт на кордоні з Мексикою у ТехасіAP Photo/Eric Gay

Між федеральною владою США і владою штату Техас спалахнув конфлікт через встановлений на кордоні з Мексикою колючий дріт для протистояння напливу мігрантів. Федеральний уряд США через суд вимагає зняти його, однак губернатор штату відмовився зробити це і наказав не пускати туди прикордонників.

Про це пише CNN.

Тим часом на ділянці кордону вже зафіксували кілька смертей мігрантів після того, як вони намагалися перетнути річку Ріо-Гранде, яка розділяє Техас і Мексику. Зокрема, загинули мати та двоє її дітей. Тепер Техас і федеральна влада звинувачують одне одного.

Федеральний уряд стверджує, що якби прикордонники мали доступ до цієї ділянки, то вони могли б провести рятувальну місію.

У Техасі ж кажуть, що президент Джо Байден зруйнував прикордонну інфраструктуру штату, «заманивши» мігрантів «у небезпечні води Ріо-Гранде».

Що призвело до суперечки?

22 січня Верховний суд США зобов'язав федеральних силовиків демонтувати колючий дріт, який встановила місцева влада на кордоні з Мексикою. Там начебто спостерігають сплеск мігрантів з боку Мексики, які незаконно перетинають кордон. Губернатор штату Грег Еббот наказав взяти кордон під свій контроль і зводити нові укріплення. За його ж наказом, Нацгвардія Техасу не пропускає туди прикордонників.

Як на це реагують у країні?

25 губернаторів-республіканців підтримали Еббота та «конституційні повноваження Техасу захищати себе». Вони стверджують, що штат обороняється від «вторгнення» мігрантів.

«Ми солідарні з нашим колегою-губернатором Грегом Ебботтом і штатом Техас у використанні всіх інструментів і стратегій, включаючи паркани з колючого дроту, для захисту кордону», — йдеться у спільній заяві губернаторів.

Також Еббота підтримав і спікер Палати представників Конгресу Майк Джонсон. Він заявив, що той докладає «героїчних зусиль, щоб захистити громадян свого штату та всіх американців»

«Сьогодні я знову наголошую, що республіканці Палати представників будуть рішуче протистояти будь-яким політичним пропозиціям Білого дому чи Сенату, які ще більше стимулюватимуть нелегальних іноземців порушувати наші закони», — сказав Джонсон.

Сам губернатор Техасу звинуватив Байдена в невиконанні свого конституційного обов’язку щодо захисту кордонів країни.

Що кажуть у федеральній владі?

Міністерство внутрішньої безпеки вдруге надіслало в Техас лист із вимогою знову отримати доступ до заблокованої ділянки кордону. Дати на нього відповідь мали до 26 січня.

Нагадаємо, питання іммігрантів є одним із найскладніших у Конгресі США протягом останніх десятиліть, чим зараз користуються республіканці, щоб протиснути свої ініціативи. Зокрема, республіканці блокують фінансовий пакет Джо Байдена, у якому, зокрема, передбачено 61 млрд доларів для України.

Вони хочуть, щоб до нього додали суворі заходи для стримування міграції на кордоні США з Мексикою, зокрема, для шукачів притулку.