ENRU

Між праворадикалами C14 і журналістом Громадського стався конфлікт

18 липня біля Голосіївського районного суду стався конфлікт між журналістом Громадського Ігорем Бурдигою та представниками праворадикальної групи С14.

У суді у справі розгону ромського табору на Лисій горі у Києві обирали запобіжний захід одному з координаторів С14 Сергієві Мазуру.

Журналіст Громадського висвітлював цю тему кілька місяців і знаходився у суді за редакційним завданням. Після суду журналіста оточили представники С14, а її лідер Євген Карась дав журналісту ляпаса. Сталася сутичка, в яку втрутилися представники поліції.

Цьому інциденту передував конфлікт з C14 у соціальних мережах — журналіст використав в одному зі своїх постів нецензурну лайку, за що отримав догану.

Громадське з’ясовує деталі конфлікту і тимчасово усуває журналіста від роботи.

Громадське продовжить висвітлювати діяльність праворадикальної групи С14, яка систематично проявляє агресію та насильство стосовно дискримінованих груп і тих, кого називає своїми «ідеологічними противниками».

Нагадаємо, праворадикальна організація С14 позивається до суду проти Громадського через публікацію про неонацистів.

Низка експертів, які вивчають праві рухи, зазначають, що сьогодні в Україні неонацизм проявляється в невеликих організаціях, наприклад, у С14. 

Так, спеціаліст з ультраправого руху, кандидат політичних наук Антон Шеховцов у коментарі Громадському висловив думку, що у С14 неонацизм проявляється на системному рівні.

Експерт інституту Євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд також зазначив, що С14, яка раніше вважалася молодіжною організацією партії «Свобода», можна кваліфікувати як неонацистську. 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ЦЕ ЧИТАЙТЕ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні