Закриття підприємств, низький рівень заробітної плати, відсутність гідної роботи тощо штовхають українців погоджуватися із сумнівними трудовими пропозиціями за кордоном і ставати жертвами торгівлі людьми

Закриття підприємств, низький рівень заробітної плати, відсутність гідної роботи тощо штовхають українців погоджуватися із сумнівними трудовими пропозиціями за кордоном і ставати жертвами торгівлі людьми. Про це йдеться у дослідженні Міжнародної організації з міграції.

Згідно з даними дослідження, фінансованого Міністерством закордонних справ Норвегії, ризики, пов’язані із потерпанням від торгівлі людьми, не залежать від рівня освіти та місця проживання.

«Більше половини опитаних чоловіків, які постраждали від торгівлі людьми та отримали допомогу від МОМ в Україні, Білорусі та Молдові, мають професійно-технічну освіту, 24% мають вищу освіту, 71% проживає в містах», — повідомляє МОМ.

Зазначається, що у 2010 –2015 роках представництва МОМ в Україні, Білорусі та Молдові надали допомогу 3 330 чоловікам, які потерпіли від трудової експлуатації.

Найбільша кількість постраждалих чоловіків, а саме 2 417 осіб, були з України, також було виявлено 774 постраждалих чоловіки у Білорусі та 139 у Молдові.

В Україні та у Білорусі з 2012 року кількість ідентифікованих МОМ чоловіків, що постраждали від торгівлі людьми, є більшою, ніж кількість жінок.

«Кількість чоловіків, що  постраждали від торгівлі людьми в регіоні, може бути значно більшою, оскільки багато хто з них не звертається по допомогу. Метою проведеного дослідження було оцінити ситуацію з торгівлею чоловіками в Україні, Білорусі та Молдові для того, щоб надалі краще протидіяти цьому виду сучасного рабства», — зазначив голова представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

54% чоловіків постраждалих від торгівлі людьми, яких опитала МОМ, експлуатувалися у сфері будівництва. 22% були задіяні на виробництві, 19% у сільскому господарстві, 2% у лісництві, стільки ж у газовому господарстві і 1% у прокладанні інтернет-кабелів.

78% опитуваних вказали, що їх експлуатували лише один раз, в той час як 14% постраждали двічі, а 8% респондентів заявили, що їх експлуатували тричі.

Зазначається, що більшість випадків надексплуатації мали місце у Росії. 

«Оскільки чоловіки дізнаються про сумнівну роботу від друзів або випадкових знайомих, то вони не дуже ретельно перевіряють інформацію про роботодавця та і умови праці», — розповіла керівниця Школи соціальної роботи Національного університету «Києво-Могилянська академія», дослідниця Наталія Гусак.

Так, за даними дослідження, основним джерелом інформації про роботу, яка закінчилася експлуатацією, були родичі, друзі та знайомі  постраждалих чоловіків.

За результатами дослідження МОМ доходить до висновку про необхідність проведення масштабних правознавчих кампаній, які були б орієнтовані на чоловіків, як основну групу ризику.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile