Міжнародні слідчі довели причетність Росії до авіаударів в Алеппо

default/Міжнародні слідчі довели причетність Росії до авіаударів в Алеппо
Зберегти
Вигляд

Експерти міжнародної групи слідчих Bellingcat розписали по пунктах, як російське Міністерство оборони вводить громадськість в оману, відмежовуючись від авіаударів по району Кватерджі у сирійському Алеппо 17 серпня.

Про це повідомляє ТСН.

Під час авіаудару загинули щонайменше шість осіб і багато було поранено, зокрема, 5-річний Омран Дакніш, що став символом жаху війни в Сирії.

Після того, як сирійські повстанці, які контролюють Кватерджі, звинуватили Росію в авіаударі, Міноборони РФ оприлюднило заяву із спростуванням. Російські військові заявили, що ніколи не бомблять мирні квартали, тим більше, які знаходяться поряд з гуманітарними коридорами.

Російські військові вважають, що характер пошкоджень після вибухів вказує на те, що їх вчинили не авіаційним боєприпасів, а міною або газовим балоном, «які у великій кількості застосовують там терористи».

За даними Росії, після вибухів вікна у будинку навпроти залишилися цілими.

Експерти Bellingcat спростували заяву Міноборони Росії. По-перше, в районі Квартерджі немає гуманітарних коридорів – це показано на листівках, які російські військові скидають на Алеппо з літаків.

Чотири гуманітарні коридори, вказані на листівці. Фото Bellingcat.

Крім того, на основі інформації з відкритих джерел, експерти встановили точне місце порятунку Омрана Дакніша і розташування будівель, зруйнованих в ході атаки.

Судячи по знімках місцевих жителів та з супутника, в результаті вибуху було повністю знищено два будинки.

«Аналіз відкритих джерел показав, що заяви Міністерства оборони РФ мають мало спільного з реальними фактами, перевіреними за допомогою відкритих джерел. Як і в попередніх випадках, коли Міноборони РФ заперечувало причетність до обстрілу в Сирії (включаючи авіаудари по мечеті і лікарні, а також застосування касетних і запалювальних бомб), їх можна вважати як мінімум недостовірними або навіть такими, що навмисно вводять в оману», –  зазначено в звіті Bellingcat.

Нагадаємо, у попередньому розслідуванні Bellingcat довів, що тисячі російських військовослужбовців брали участь у збройному конфлікті на Донбасі і отримали за це державні нагороди РФ.