Конвенція MLI, яка дозволить Україні внести зміни до більшості двосторонніх договорів про уникнення від подвійного оподаткування та протидіятиме виведенню грошей у низько податкові країни, набуде чинності в Україні 1 грудня.

Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України.

Там зазначають, що відповідну конвенцію Україна підписала ще у 2018 році, однак для її ратифікації необхідне було схвалення Організації економічного співробітництва та розвитку

«Завдяки Конвенції, Україна зможе внести необхідні зміни до більшості міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами. Це дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню доходів бюджету», — повідомили у Мінфіні.

Нагадаємо, що 23 липня 2018 року Україна підписала багатосторонню конвенцію з ухилення від виведення коштів в офшори.

Підписання конвенції є ключовим кроком для України щодо приєднання до плану BEPS — міжнародної угоди, розробленої Організацією економічного співробітництва та розвитку, за допомогою якої розвинені країни світу борються з виведення коштів у офшори та ухиленням від сплати податків.

Зокрема, до угоди приєднались всі країни-члени ОЕСР та низка інших розвинених країн світу (загалом близько 100 країн та юрисдикцій).

Поділитись: