Виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова під час свого візиту до Британії підписала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування.

Виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова під час свого візиту до Британії підписала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

«Через прогалини та неузгодженості у національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії зменшують або уникають зобов’язань зі сплати податку на прибуток. Таким чином, Україна втрачає надходження у бюджет», — пояснюють причину підписання у Мінфіні.

Там зазначають, що підписана конвенція дає змогу одночасного внесення змін до всіх або деяких угод про уникнення подвійного оподаткування. За словами Мінфіну, це значно спростить процедуру внесення змін до двосторонніх податкових угод між країнами.

Конвенцію ще має ратифікувати Верховна Рада.

«Конвенція дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню доходів бюджету», — повідомляють у Мінфіні.

Підписання конвенції є ключовим кроком для України щодо приєднання до плану BEPS — міжнародної угоди, розробленої Організацією економічного співробітництва та розвитку, за допомогою якої розвинені країни світу борються з виведення коштів у офшори та ухиленням від сплати податків.

Зокрема, до угоди приєднались всі країни-члени ОЕСР  та низка інших розвинених країн світу (загалом близько 100 країн та юрисдикцій).

Раніше стало відомо, що під час свого візиту до Британії Україна підпише міжнародну конвенцію щодо протидії ухиленню від оподаткування.

Нагадаємо, що раніше Британський уряд наказав своїм заморським територіям, зокрема Каймановим та Британським Віргінським островам, зробити інформацію про власників офшорних компанії публічною.

Раніше повідомлялось, що російські олігархи зберігають на британських офшорах близько 47 мільярдів доларів.

Поділитись: