Міжнародний суд ООН зобов’язав Азербайджан розблокувати проїзд Лачинським коридором у Нагірному Карабаху

Міжнародний суд ООН за позовом Вірменії зобов’язав забезпечити безперешкодний рух людей і транспорту через Лачинський коридор. Ця гірська дорога в Лачинському районі Азербайджану протягом тривалого часу сполучала Вірменію з невизнаною «Нагірно—Карабаською Республікою».
Про це повідомляється в рішенні суду ООН.
Рішення підтримали 13 із 15 суддів. Водночас суд відхилив прохання Вірменії відновити постачання природного газу до Нагірного Карабаху. Суд вважає, що вірменська сторона не надала достатніх доказів того, що Азербайджан перешкоджає поданню газу.
Крім того, суд ООН відхилив позов Азербайджану проти Вірменії. Азербайджан стверджує, що Вірменія встановлює міни на його території.
У суді пояснили, що спір розглядається на основі Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, а зі свого боку Азербайджан не надав доказів, які б свідчили про те, що ймовірні дії Вірменії спрямовані на утиск азербайджанського населення.
Лачинський коридор
Лачинський коридор з травня 1992 до серпня 2022 року фактично контролювався самопроголошеною «Нагірно-Карабаською Республікою».
У 2022 році після закінчення Другої карабаської війни Азербайджан повернув контроль над Лачинським районом, а коридор, що сполучав невизнану республіку з Вірменією, став контролюватися російськими миротворцями.
Проте в середині грудня 2022 року дорогу фактично заблокували азербайджанські екоактивісти. Вони вимагали передати Баку нагляд за видобутком природних ресурсів у регіоні.
Нагірний Карабах
Донедавна більшу частину Нагірного Карабаху, регіону на Південному Кавказі, контролювала невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка», яку підтримувала Вірменія. За міжнародним правом цю територію вважали частиною Азербайджану.
Восени 2020 року за 44 дні азербайджанська армія провела військову операцію в Нагірному Карабасі, у результаті якої повернула контроль над регіоном.
- Поділитися: