Служба безпеки викрила в Одесі міжнародного мобільного оператора, який співпрацював з ФСБ.

Служба безпеки викрила в Одесі міжнародного мобільного оператора, який співпрацював з ФСБ. Власник компанії є громадянином Росії. За даними СБУ, він давав вказівки маршрутизувати трафік за окупованих територій Луганщини у мережі російських операторів.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Як додає одеське видання «Думская», йдеться про компанію «Супер телеком» — «дочку» російського «Флагман телекому». Власник обох фірм — громадянин РФ Михайло Жарков. Очевидно, саме його і затримали співробітники СБУ.

СБУ зазначає, що оператор для перенаправлення трафіку задіював спеціальний програмно-апаратний телекомунікаційний комплекс

«Через цей незаконний канал зв’язку бойовики «ЛНР» вільно спілкувалися між собою та російськими кураторами», — повідомляє СБУ.

Також Служба заявила, що ФСБ Росії отримала отримали контроль над персональними даними і телефонними розмовами українських громадян і організацій, які користувались «послугами» цього оператора.

В офісі, техприміщеннях компанії та помешканні власника силовики провели обшуки. Під час слічих дій вони виявили обладнання вартістю понад півмільйона гривень, яке використовувалося для незаконної маршрутизації трафіку.

Також вилучили листування та документи, які підтверджують надання послуг зв’язку бойовиками самоназваної «ЛНР» та співпраці з ФСБ.

Власнику компанії оголосили про підозру в сприянні діяльності терористичної організації. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що відновити мобільний зв'язок на Донбасі заважає російський монополіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Абонент недоступний: чому не працює мобільний зв’язок у Донецьку та Луганську

Поділитись: