Офіційне слідство звинуватило російських військових в катастрофі Боїнга МН 17, який збили в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року.

Офіційне слідство звинуватило російських військових в катастрофі Боїнга МН17, який збили в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року.

За даними слідства, до транспортування «Бука», яким збили літак, причетні військові 53 зенітно-ракетної бригади Збройних сил Росії з Курська. Всі машини, що супроводжували ракетну систему, також належали ЗС Росії. Проте Росія на запити міжнародних слідчих не відповідає. Експерти ретельно вивчили всі доступні знімки «Бука» від 17 і 18 липня 2014 року та встановили, що комплекс мав «багато унікальних ознак».

«Поєднання цих ознак настільки унікальне, що їх можна розглядати як відбиток пальців», — кажуть розслідувачі.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, що розслідує причини катастрофи, в жовтні 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеної із зенітно-ракетної установки «Бук». Пізніше група незалежних розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до катастрофи літака причетний російський генерал-майор Сергій Дубинський із псевдонімом «Петровський» та позивним «Хмурий». Про причетність російського генерала свідчать і перехоплені СБУ розмови Дубінського з бойовиками.

Росіяни це заперечують. Міноборони Росії заявляє, що ракету комплексу «Бук» запустили не з району Сніжного. А слідком Росії неодноразово заявляв, що основною версією катастрофи є запущена українськими військовими ракета «земля-повітря».

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який слідував рейсом Амстердам — Куала-Лумпур, збили на Донбасі неподалік Сніжного на Донеччині 17 липня 2014 року. На борту перебували 298 пасажирів і членів екіпажу. Всі вони загинули.

Раніше слідство встановило, що «Боїнг» збили з території, контрольованої бойовиками та російськими військовими. Установку «Бук» доставили з території Росії а відтак вивезли назад до РФ.

Поділитись: