Множинне громадянство частково розв'яже питання щодо українців, які знайшли нове життя за кордоном — президент
Президент Володимир Зеленський вважає, що запровадження в Україні множинного громадянства допоможе частково розв'язати питання щодо громадян України, які виїхали за кордон і знайшли там нове життя.
Про це він сказав на підсумковій пресконференції.
«Українців у світі є 60 млн. Не всім обов’язково жити в Україні [...] Дати їм можливість підтримувати Україну, відчувати, що вони українці, відкривати тут бізнеси, сплачувати податки — усе це йде в плюс Україні. Щоб люди за кордоном, які знайшли там нове життя, не спішили відмовлятись від українського громадянства. Я думаю, що таких людей нам не можна втрачати», — сказав Зеленський.
Президент зазначив, що у множинному громадянстві є «тонкі питання», але він не бачить нічого поганого в такій ідеї. Він нагадав, що говорив про множинне громадянство ще до повномасштабної війни, і вже є відповідні законопроєкти.
На думку Зеленського, більше українців будуть повертатися з-за кордону після посилення ППО в Україні, а також зменшення допомоги українцям у країнах їхнього перебування.
Що за множинне громадянство?
Ще у 2021 році президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду п'ять законопроєктів щодо множинного громадянства.
В одному із запропонованих законопроєктів зазначається, що для громадян України, які мають й інше громадянство, буде низка обмежень.
Такі громадяни не зможуть бути членами партій, виборчих комісій із референдуму, офіційними спостерігачами; керівниками на об'єктах державної власності, що мають стратегічне значення; на посадах, пов'язаних із виконанням функцій держави. Також таким громадянам пропонують заборонити отримання доступу до держтаємниці.
Окрім того, люди з множинним громадянством не зможуть ставати суддями та митниками та мають подавати декларації про подвійне громадянство.
Проте всі 5 законопроєктів із зазначеними вище пунктами були лише зареєстровані у Верховній Раді та досі не розглядалися в залі парламенту.
- Поділитися: