Модератори контенту YouTube змушені підписувати документ, у якому вони беруть на себе ризик можливого виникнення посттравматичного стресового розладу під час виконання своєї роботи.

Про це повідомляє The Verge із посиланням на документи, які опинилися в розпорядженні видання, та свідчення співробітників компаній.

Зокрема, в тексті договору для модераторів із заголовком «Підтверджую» (Acknowledgement), який датується 20 грудня, написано: «Я розумію, що контент, який я переглядатиму, може впливати на мою психіку. Є ймовірність, що перегляд такого контенту може вплинути на моє психічне здоров’я і навіть призвести до посттравматичного стресового розладу (ПТСР)».

Також у документі модератори зобов’язуються звертатися до психологічних служб у разі потреби, а також повідомляти про це своїх керівників та менеджерів із питань персоналу.

The Verge зауважує, що отриманий виданням документ може бути чи не першим прямим визнанням із боку соцмедіа того, що робота модераторів може призводити до серйозних проблем із психічним здоров’ям.

Згаданий документ розповсюдила компанія Accenture, яка через підряд виконує послуги з модерації контенту для YouTube. У коментарі The Verge вона заявила, що його підписання є добровільним, утім два працівники Accenture на умовах анонімності заявили виданню, що в разі відмови підписати документ їм погрожували звільненням.

Опитані The Verge юристи пояснили: договір зобов’язує працівників Accenture повідомляти керівництву про свій психічний стан, що може стати підставою для їхнього звільнення, що є порушенням закону. Понад те, роботодавець зобов’язаний забезпечити для своїх працівників такі умови роботи, які б не становили шкоди чи загрози їхньому фізичному чи психічному здоров’ю.

Поділитись: