Молдова просить НАТО захистити її повітряний простір
Президентка Молдови Мая Санду звернулася до НАТО з проханням захистити повітряний простір її країни.
Про це вона попросила під час під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції, повідомляє Moldova 1.
«З огляду на те, що сьогодні росія робить з Україною, зрозуміло, що нейтралітет нас не захистить. Нейтралітет може захистити нас лише тоді, коли інші країни його поважають. Але ви знаєте, що сьогодні підтримки немає. Ми бачимо погрози від різних представників росії», — заявила Санду.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг визнав, що союзники повинні унеможливити російську агресію проти європейських країн.
«[володимир] путін планує не мир, а нову війну, нові наступи, і немає ознак того, що він змінив свої амбіції. (...) Ми повинні розірвати коло російської агресії проти європейських країн. Тому, коли ця війна закінчиться, ми повинні створити певні рамки, щоб гарантувати, що агресія росії не повториться», — сказав Столтенберг.
Секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен теж висловив підтримку Молдові.
«Сполучені Штати залишаються рішучим прихильником зусиль Республіки Молдова щодо диверсифікації своїх джерел енергії, щоб вона стала справді незалежною. Ціни впадуть, і ми продовжимо роботу, яку робимо, щоб підтримати економіку цієї країни», — зазначив Блінкен.
Загрози небу Молдови
Уже вчетверте на територію Молдови падають залишки ракет після обстрілів російських військ по території України. А 10 лютого, під час масованого обстрілу України, за даними ЗСУ, два російських «Калібри» перетнули повітряний простір Молдови та Румунії. А втім, у Бухаресті це заперечують.
14 лютого у Молдові закривали повітряний простір для «забезпечення безпеки цивільної авіації». Сталося це тоді ж, коли Повітряні сили України зафіксували в українському небі російські повітряні кулі з кутовими відбивачами. Їх використовують як хибні цілі та пастки радіоелектронної боротьби.
Управління цивільної авіації Молдови підтвердило, що повітряний простір закривали через невстановлений об’єкт над районом міста Сороки, розташованого на кордоні з Україною. Небо закривали з огляду на погодні умови, неможливість моніторингу та ідентифікації об’єкта, а також траєкторії його польоту. Через три години повітряний простір відкрили.
- Поділитися: