МОН оновлює «Захист України» для школярів. У програмі — керування дронами та мінна безпека

З вересня у школах різних регіонів України планують запустити пілот проєкту оновленої дисципліни «Захист України». Він зокрема передбачає тренування вчителів, які навчатимуть дітей керувати дронами.

Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Міністерство хоче оновити практичну складову дисципліни, аби школярі отримали вміння, «необхідні для життя в реаліях сьогодення». Так, кількість практичних занять збільшать, додадуть підготовку до опанування базовими технологіями, якими зараз користуються захисники та захисниці України.

Програма міститиме навички домедичної допомоги, орієнтування на місцевості, знання з мінної безпеки та навички керування БПЛА. МОН зазначає, що це «те, на що сьогодні є запит і від учнів, і від учениць», а самі вміння «не лише про потреби оборони».

«Знання з мінної безпеки допоможуть зберегти життя і здоров'я, правильно поводитись у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Навички керування БПЛА — конкурента перевага, їх використовують відеографи, геодезисти, археологи і ще безліч спеціалістів у професійній діяльності», — зазначає міністерство.

Для того, щоб пілот проєкту відбувся успішно, МОН організує курс для вчителів. Міжнародні та громадські організації, які мають необхідний досвід, навчатимуть педагогів роботи із симуляторами FPV-дронів, топографії та запобігання травматизму.

Програму дисципліни фіналізують уже після відгуків учителів та учнів, які будуть брати участь у пілотному проєкті.

Очільник МОН Оксен Лісовий каже, що це довгоочікуваний та необхідний крок, адже освіта повинна відповідати умовам і викликам сьогодення.

«І діти, і вчителі дають нам відгуки, що дисципліна має бути оновленою. Якісна домедична допомога, керування спортивними дронами, базова інженерія в межах STEM-освіти — те, на що сьогодні є запит», — додав Лісовий.

Що передувало?

На початку червня міністр освіти і науки Оксен Лісовий підтримав пропозицію керівниці ГО «Центр підтримки аеророзвідки» Марії Берлінської щодо тренувань учителів, які, зокрема, навчатимуть школярів керувати дронами.

«Цю роботу ми вже виконуємо, маємо ресурси на це, зокрема матеріальну базу, шкільні майстерні. Так, не маємо підготовлених фахівців. Ми почули пропозицію: вона з великим задоволенням приймається. Тому попрацюємо цього літа і доб’ємося швидких результатів», — сказав тоді міністр.

Автор: Олександр Донець