Війна / Крим

Моряк затриманого ФСБ українського судна поїде на материкову Україну — омбудсмен

Людмила Денісова
Війна/Крим/Моряк затриманого ФСБ українського судна поїде на материкову Україну — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
Затриманий ФСБ український моряк судна «ЯМК-0041» в анексованому Криму поїхав до адмінмежі, аби приїхати на материкову Україну. Омбудсмен вимагала відпустити його, принаймні тимчасово, аби він зміг побувати на похороні своєї матері.

Закордонний паспорт в українського моряка Геннадія Отичка, так само як і в інших членів екіпажу, забрали ще під час затримання. Через це вони не можуть виїхати з анексованого Криму.

Отичко звернувся до уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, аби вона сприяла його приїзду на материкову Україну через смерть матері.

«Ми знаємо, що зараз член екіпажу судна «ЯМК-0041» Геннадій Отичко їде до Армянська. Адмінмежу з Кримом він переходитиме у контрольному пункті в’їзду-виїзду «Каланчак». Там на нього чекатимуть і в подальшому супроводжуватимуть мої представники», — написала Денісова у Facebook.

На яких умовах ФСБ Росії відпустила українського моряка — Денісова не повідомила.

Наприкінці серпня у РФ заявили, що готові відпустити затриманих у Криму українських рибалок судна «ЯМК-0041».

4 травня Федеральна служба безпеки РФ заявила про затримання в українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу в акваторії Чорного моря. 25 липня прикордонники повідомили, що двоє українських моряків з рибальського судна «ЯМК-0041» після затримання в морі ФСБ Росії перебувають на території РФ

25 червня моряки українського судна «ЯМК-0041», яких затримали представники окупаційної влади біля берегів анексованого Криму, відмовилися від їжі. Згодом українська омбудсмен Людмила Денісова офіційно підтвердила, що моряки оголосили голодування.

Більше про:
# ФСБ
Пов`язані новини