Врятовані із затонулого поблизу Туреччини судна українські моряки заявили, що не знають про походження вугілля, яке перевозило судно, а також не можуть нічого сказати про компанію, замовлення якої вони виконували. Раніше МінТОТ повідомляло, що порт «Азов», з якого рушило судно, часто використовують для незаконного вивезення вугілля з частини окупованого Донбасу до портів Туреччини та інших країн.

Врятований моряк Олег Геращенко (з Херсона) зазначив у коментарі Громадському, що йому та команді невідоме походження вугілля: «Це мені невідомо, це нікому з нас точно невідомо. Там порт дуже великий, вантаж того ж вугілля дуже різний: є дрібний, є великий — воно усе чорне і на ньому не написано, звідки воно поступає в ті порти».

Він зазначив, що не володіє інформацією про власність судна: «У нас написано Панама, ми цю інформацією не дізнавалися, не хотіли, нам не треба була ця інформація».

Інший врятований моряк, Павло Мільніченко, сказав, що не може нічого говорити про власність судна та компанію,замовлення якої виконувала команда. Він додав, що «за кілька днів» про все буде відомо.

На запитання журналістки Громадського компанія якої країни, зробила замовлення на вантаж, Мільніченко відповів: «Я не можу нічого сказати, я не знаю, ми зараз проходимо реабілітацію, тобто через декілька днів усе з’ясують. Ми тоді вже будемо знати на 100%, як воно буде відбуватися в реальності».

На запитання, чи відомо йому щось про те, що затонуле вантажне судно «Волга-Балт» заходило в порти анексованого Криму, моряк зазначив, що не володіє такою інформацією, адже працює на судні лише два тижні.

Консул України в Туреччині Борис Ясинський зазначив Громадському, що ввечері 8 січня або зранку 9 січня лікарі ухвалять остаточне рішення щодо виписки моряків.

«Але їхній стан дозволяє сподіватися, що вони будуть виписані через 2-3 дні», — сказав консул.

Нагадаємо, вранці 7 січня в Чорному морі біля берегів Туреччини затонуло вантажне судно «Волга-Балт», яке йшло під панамським прапором. Судно не витримало удару хвилі, розламалося та почало тонути.

На його борту перебувало 13 людей. 11 з них були громадянами України — четверо загинули.

МінТОТ повідомив, що судно на борту везло вугілля з Росії до Туреччини.

Станом на 15 годину 8 січня турецькі рятувальники знайшли тіла трьох з чотирьох загиблих українських моряків, які загинули під час аварії вантажного судна в Чорному морі.

Поділитись: