Війна

Мосул можуть взяти до початку президентства Трампа — Пентагон

Війна/Мосул можуть взяти до початку президентства Трампа — Пентагон
Зберегти
Вигляд
Іракській армії, курдським та шиїтським міліціям, США і союзникам вдасться звільнити місто від бойовиків до 20 січня

Бої за іракський Мосул, який утримує «Ісламська держава», ускладнилися, але є можливість взяти місто до набрання повноважень новообраним президентом США Дональдом Трампом.

Про це заявив голова Міністерства оборони США Ештон Картер, повідомляє Reuters.

За його словами, 100-тисячній іракській армії, курдській міліції Пешмерга, шиїтському ополченню та повітряній підтримці США і союзників вдасться звільнити місто від бойовиків до 20 січня.

«Це дійсно можливо і це буде великий бій», — сказав голова Пентагону.

Бойовики «Ісламської держави», які поступово відступають протягом семитижневого наступу на Мосул, нанесли контрудар силам Іраку та його союзників, користуючись хмарним небом, недоступним для військової авіації США.

Таким чином тендітні досягнення союзників були похитнуті.

«Очевидно, що завжди є погодні проблеми… Сили безпеки Іраку готувалися до будь-яких можливих випадків», — сказав Картер.

Міністр оборони США не зазначив, яким чином місто вдасться взяти до 20 січня, але відзначив, що американські військові залишаться в Іраку навіть після повного знищення «Ісламської держави».

«В Іраку, зокрема, союзним силам буде необхідно впроваджувати допомогу з тренування, екіпірування та підтримки місцевої поліції, прикордонників та інших сил, які втримуватимуть території, звільнені від «Ісламської держави», — сказав Картер.

Раніше повідомлялося, що майже 650 тисяч людей в Мосулі залишилися без води.

За даними ООН, протягом місяця операції Мосул залишили 60 тисяч біженців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Арифметика на гранатах: що залишає після себе ІДІЛ у звільненому Мосулі» та «Під Мосулом знайшли поховання щонайменше 300 людей, страчених ІД»

Пов`язані новини