Мовчазні депутати: майже 60 «слуг народу» жодного разу не виступали в Раді — КВУ
Половина депутатів монобільшості майже не виступає у Верховній Раді. Загалом 150 депутатів фракції «Слуга Народу» мали не більше трьох виступів за дев’ять місяців роботи парламенту IX скликання.
Про це повідомили у громадській організації «Комітет виборців України».
За даними КВУ, 58 депутатів у Раді «не сказали жодного слова» за 9 місяців роботи парламенту: ні біля трибуни, ні з місця.
Зокрема, жодного разу не виступили в Раді Михайло Ананченко, Андрій Боблях, Владислав Бородін, Сергій Бунін, Вікторія Вагнєр, Ігор Васильєв, Ігор Васильковський, Олександр Гайду, Микола Галушко, Денис Герман, Олександр Горобець, Сергій Гривко, Олександр Куницький та інші.
Ще 92 депутати монобільшості виступали не більше трьох разів за весь час роботи. Серед них — низка депутатів, які раніше працювали в структурах «Студії Квартал 95».
Зокрема, Ольга Руденко (менеджер з маркетингу у «Квартал 95») — 0 виступів, Олександр Кабанов (сценарист, «Квартал 95») — 1 виступ, Максим Ткаченко (керівник, «Квартал-Концерт») — 3 виступи. Серед «мовчазних» депутатів — претендент в кандидати на посаду київського міського голови Микола Тищенко (2 виступи).
Щодо інших фракцій, то нульові показники виступів у 9 депутатів фракції «Опозиційна платформа — За життя»: це, зокрема, Сергій та Юлія Льовочкіні, Тарас Козак, Вадим Столар.
Також не мали виступів 6 позафракційних депутатів, 4 депутати групи «Довіра», 3 депутати групи «За майбутнє». Зокрема, Роман Іванісов, Андрій Деркач та Олександр Герега.
Серед фракцій «Європейська Солідарність», «Голос», «Батьківщина» немає депутатів, які б не виступали у Верховній Раді.
«Аналіз виступів на пленарних засіданнях Верховної Ради показує, що половина депутатів монобільшості фактично мовчить. Причин такої ситуації може бути дві», — зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
Першою причиною він назвав «вроджену сором’язливість», що, за його словами, не притаманно для професії політика. А друга — нездатність висловити свою думку, коли депутат не може сформувати свою позицію в складному процесі законотворчості й віддає перевагу відмовчуванню при розгляді важливих питань або й повна відсутність власної думки.
- Поділитися: