Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що мовна правка закону про освіту жодним чином не утискає права національних меншин в Україні.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що мовна правка закону про освіту жодним чином не утискає права національних меншин в Україні.

У коментарі Громадському від час форуму YES, він наголосив, що законом передбачається розширення викладання українською.

«Ми хочемо додати освіту українською, а не забрати освіту мовами національних меншин і ми будемо послідовно діяти в цьому напрямку», — сказав він.

Голова МЗС зазначив, що правку ще обговорят румунським та угорськими партнерами. Також є претензії щодо мови у болгар. За словами Клімкіна, країни критикують «інтерпритацію», а не сам закон.

«Я дуже детально обговорював реалізацію цього закону з Лілією Гриневич. Те, що ми пропонуємо – це звичайно збереження освіти мовами нацменшин, це наші міжнародні зобов’язання, це потрібно нам. Але ми маємо забезпечити, щоб наші громадяни в повному обсязі володіли українською. І щоб вони мали майбутнє тут в Україні: навчатися в університеті, займати посади», — зазначив міністр.

Угорщина пропонує Порошенку не підписувати ухвалений Радою закон про освіту. Також Угорщина поскаржилася в Євросоюз, ООН та ОБСЄ через український закон про освіту. Через новий закон про освіту в Україні обурилася також Румунія. 

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 255 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: