Міністерство охорони здоров'я оприлюднило оновлений перелік держав із високим рівнем поширення COVID-19 («червоні» зони). До нього потрапили понад 120 країн.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я.

До «червоного» списку потрапили США, Ізраїль, Чорногорія, Мальдіви, ОАЕ, Монако, Чехія, Філіппіни, Мальта, Німеччина, Польща, Литва, Грузія, Угорщина, Австралія та інші.

Після приїзду з країн «червоної» зони потрібна самоізоляція з додатком «Дій вдома» або негативний результат ПЛР-тесту.

У новому списку МОЗ прибрало назви країн, що не існують. Гонконг і Тайвань, які офіційна Україна вважає частиною Китаю, більше не згадуються окремо.

Кот-д’Івуар раніше писали як «Берег Слонової Кістки» — хоча ця назва країни не використовується із середини 1980-х років.

Також Міністерство додало пояснення, що назви держав у списку не відображають позицію українського уряду щодо їхнього правового статусу. А список складається з держав-членів ВООЗ.

28 липня МОЗ оновило перелік країн «червоної» та «зеленої» зон. Там були назви держав, яких не існує.

В Україні з 1 серпня змінили підхід до визначення держави з високим рівнем поширення коронавірусу. Тепер уряд вважатиме держави «червоною» зоною, якщо в ній є одна з таких ознак:

  • кількість нових випадків COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні;
  • приріст нових випадків COVID-19 у державі за останні 14 днів у порівнянні з попередніми 14 днями становить більш як 30%.
Поділитись: