Міністерство охорони здоров'я оновило список країн, які потрапили до «червоних» та «зелених» карантинних зон. До списку місць, які не рекомендують відвідувати, потрапили 50 держав.

Оновлений перелік країн від 30 жовтня опублікували на сайті МОЗ.

Серед країн з найбільшими показниками зараження COVID-19 опинилися Андорра, Бельгія, Чеська республіка, Люксембург, Вірменія, Словенія, Ліхтенштейн, Швейцарія, Нідерланди та Франція.

Також до переліку «червоних зон» потрапили 12 країн, які не надавали офіційні дані про захворювання на коронавірусну інфекцію серед населення. 

Серед країн-сусідів України Білорусь, Росія та Молдова опинились у списку «зелених зон» МОЗ, а Польща та Румунія ㅡ у «червоних». У попередньому списку Міністерства охорони здоров'я українцям рекомендували не відвідувати Польщу та Молдову.

Всього МОЗ оцінює ситуацію у 194 країнах, які є членами Всесвітньої організації охорони здоров'я. Інформація щодо кількості активних випадків захворювання на COVID-19 вказується на 100 тисяч населення.

У попередньому списку МОЗ (від 23 жовтня) до переліку країн з високим рівнем епідеміологічної небезпеки входила 51 країна.

На що впливає цей поділ?

Ті, хто приїжджає в Україну з країн «червоної зони», повинні або піти на 14 днів на ізоляцію (з використанням додатка «Дій вдома»), або упродовж доби після приїзду зробити ПЛР-тест. Якщо результат виявився негативним, самоізоляція не потрібна. Також можна достроково припинити самоізоляцію, отримавши негативний результат ПЛР-тесту.

Ще один варіант — приїхати вже з готовими результатами тестування, але робити його треба не пізніше, ніж за 48 годин до моменту перетину кордону. Також іноземці, що прибувають з таких країн, зобов’язані мати поліс медичного страхування.

А куди можуть їздити українці?

Якщо ви плануєте їхати за кордон, є інтерактивна карта Міністерства закордонних справ, у якій вказано, чи пропускає відповідна країна громадян України і якщо пропускає, то чи є якісь додаткові умови.

Євросоюз, наприклад, загалом досі не відкрив свої кордони для українців, хоча є низка виключень. Деякі країни окремо ухвалили рішення, яким дозволили в’їзд громадянам України, зокрема, Хорватія, Болгарія. У Польщу, наприклад, можна в’їхати за наявності дозволу на роботу, на навчання та за низки інших умов (дивіться мапу МЗС).

Загалом до країн ЄС з України можуть в'їхати:

  • ті, хто прямують на навчання; 
  • громадяни, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, що прямують на судно; 
  • медики та дослідники;
  • сезонні працівники;
  • висококваліфіковані працівники, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Попри зручну інтерактивну карту, МЗС радить українцям перед поїздкою детально дізнаватися про умови в’їзду до країни, до якої вони планують прямувати.

Поділитись: