Україна отримає від Світового банку 135 млн доларів додаткового фінансування спільного проєкту щодо поліпшення сфери охорони здоров'я.

Відповідну угоду підписало Міністерство охорони здоров'я, повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів.

Частину отриманих коштів, а саме 35 млн доларів, спрямують на заходи посилення захисту населення та протидії поширенню коронавірусу.

«Іншу частину коштів буде використано на закупівлю сучасного обладнання для відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги та посилення спроможності лікарень надавати якісну допомогу при інсультах в регіонах України, а також на інші заходи в рамках впровадження реформи системи охорони здоров’я та зміцнення потенціалу НСЗУ», — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що кошти Світового банку виділяють на декілька напрямків:

  • 50 мільйонів доларів отримає бюджет України за результатами впровадження реформи системи охорони здоров'я;
  • 35 мільйонів доларів направлять на посилення захисту населення від коронавірусу;
  • 45 мільйонів доларів — на закупівлю медичного обладнання відділень невідкладної медичної допомоги, а також на посилення здатності лікарень надавати допомогу при інсультах.

Напередодні про намір взяти 135 мільйонів доларів у Світового банку повідомляли у Кабінеті міністрів України.

Зазначимо, що раніше у Світовому банку повідомляли, що український уряд проводить з ними переговори про отримання кредиту на 500 мільйонів доларів. Кошти цього кредиту планували витратити на підтримку економіки.

Поділитись: