МОЗ прибрав три області з «червоної» зони. До цього їх було більш як половина — це передумова для введення локдауну
Міністерство охорони здоров’я вдруге за 27 березня оновило перелік регіонів України відповідно до ситуації з COVID—19. Кількість областей у «червоній» зоні скоротилася з 13 до 10. Раніше половину й більше областей у «червоній» зоні називали умовою для введення локдауну в країні.
В оновленому переліку з «червоної» зони виключили Рівненську, Черкаську та Чернігівську області. У цих регіонах протягом трьох днів поспіль фіксують більшу за допустимі 60 кількість госпіталізацій на 100 тисяч населення. Тепер області перебувають у «помаранчевій» зоні.
Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов говорив, що в Україні можуть ввести загальнонаціональний локдаун, якщо понад половина регіонів (тобто 13 чи більше з 25) опиниться в «червоній» зоні.
Тим часом у Чернігівській області з 29 березня запроваджуються обмеження «червоної» зони. Такі самі обмеження діють у Миколаївській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Чернівецькій, Сумській, Одеській, Чернігівській областях та в Києві.
У «червоній» зоні заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам. Однак працюють банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, усі продовольчі магазини.
Крім того, міста й райони можуть на власний розсуд посилювати карантинні обмеження, якщо ситуація з коронавірусом у них погіршується. Серед останніх великих населених пунктів, які це зробили, — Тернопіль і Хмельницький.
Який карантин в Україні зараз?
З 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину, який діяв улітку-восени 2020 року. Регіони поділили на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.
«Зелений» рівень передбачатиме перегляд або часткове скасування карантинних обмежень. «Жовтий» рівень автоматично запроваджують для всієї країни. У цій зоні лишатимуться ті обмеження, які діють зараз, але з певними пом'якшеннями.
«Помаранчевий» рівень сигналізує про потенційну небезпеку — наближення до «червоного» рівня. Його можуть запроваджувати, якщо в регіоні впродовж тижня є перевищення за одним із визначених показників. Водночас місцеві органи влади можуть запроваджувати додаткові обмеження, якщо їхній регіон потрапив у цю зону.
«Червоний» рівень запроваджуватимуть за рішенням загальнонаціональної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, якщо впродовж трьох днів поспіль буде перевищення принаймні двох показників. Після цього на місцях мають ввести обмеження цього рівня впродовж 48 годин.
- Поділитися: