Міністерство охорони здоров'я порекомендує доукомплектувати центри первинної медико-санітарної допомоги лікарями, які надаватимуть допомогу пацієнтам без декларацій з сімейним лікарем у разі підозри на коронавірус.

Про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Водночас він закликав українців підписати декларації з сімейними лікарями.

«Але в іншому випадку ми рекомендуватимемо центри первинної медико-санітарної допомоги додатково укомплектувати лікарями, які консультуватимуть хворих з коронавірусною хворобою та іншими симптомами гострої респіраторної хвороби на період епідемії в Україні: саме тих пацієнтів, у яких відсутні декларації з сімейним лікарем», — повідомив Ляшко.

Він також порекомендував у разі, якщо в людини є висока температура, сухий кашель і утруднене дихання, не затягувати та оперативно звернутися за медичною допомогою, зокрема, викликати екстрену медичну допомогу. 

В Україні станом на ранок 28 березня лабораторно підтверджено 311 випадків COVID-19. З них 8 виявилися летальними (3 нових за останню добу). Водночас 5 пацієнтів одужали (4 дорослих і 1 дитина).

Поділитись: