МОЗ розширило список правоохоронців для щеплення проти COVID-19. Серед них лісники та рибоохоронці ㅡ Стефанишина
Міністерство охорони здоров'я розширило на понад 500 тисяч людей перелік працівників правоохоронних органів, які зможуть отримати щеплення проти коронавірусу під час третього етапу вакцинації. Серед них ㅡ працівники органів рибоохорони та державної лісової охорони.
Про це повідомила народна депутатка, членкиня медкомітету парламенту Ольга Стефанишина у Facebook.
Вона опублікувала наказ МОЗ від 16 квітня щодо змін у Дорожній карті вакцинації. Так, у розділі щодо правоохоронців, які зможуть отримати щеплення, з'явилося багато уточнень, а кількість працівників збільшилась із 428 291 (нині вказаних у наказі МОЗ від 24 грудня) до 956 738. Відповідно, загальна кількість людей, яку планують «охопити» щепленням під час третього етапу, також збільшилась до 7 657 474.
Так, раніше МОЗ рекомендувало щепити працівників критично важливих структур державної безпеки, зокрема ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ, прикордонної служби, ЗСУ та МВС.
У новому наказі список значно розширюється: до нього долучили працівників апарату РНБО, Міноборони, НАБУ, міграційної служби, Управління держохорони, Держслужби транспорту, розвідки, органи прокуратури, рибоохорони, державної лісової охорони тощо.
Депутатка Стефанишина розкритикувала такі зміни: «...для тих, хто дуже хоче вакцинуватися, є варіант. Треба "перекваліфіковуватися" у рибоохоронців та лісників. Із якихось причин міністр вирішив, що цим працівникам зараз дуже треба щеплення і їх додали до пріоритетних груп, як і інші підрозділи силового блоку».
У Міністерстві внутрішніх справ повідомляли, що правоохоронців почали щепити проти COVID-19 17 квітня. Першими щеплення отримають ті, хто найбільше контактує з населенням:
- гарнізони аеропортів «Бориспіль» та «Жуляни»;
- підрозділи Нацгвардії у зоні ООС;
- працівники громадської безпеки;
- підрозділи патрульної поліції.
Працівників системи МВС вакцинуватимуть препаратом CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech та Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech. Загалом, разом із сім'ями працівників правоохоронних органів у МВС планують вакцинувати близько 800 тисяч людей.
Вакцинація в Україні
Нагадаємо, вакцинація в Україні відбувається у п'ять етапів:
- Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, та військових.
- Під час другого етапу щеплення роблять літнім людям від 80 років, працівникам системи охорони здоров'я (зокрема сімейним лікарям) та працівникам соціальної сфери.
- На третьому етапі щепитимуть тих, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави (правоохоронці, вчителі тощо).
- На четвертому ㅡ людей із підвищеним рівнем інфікування (віком від 60 до 64 років, дорослих із супутніми захворюваннями, інші категорії населення).
- Останніми щеплення отримають ті, хто не потрапив до пріоритетних груп.
Наразі перший етап вакцинації ще не завершився, але, за планом МОЗ, декілька етапів можуть відбуватися одночасно.
- Поділитися: