Якщо кількість нових випадків COVID-19 перевищить 30 тисяч за добу, Міністерство охорони здоров’я наполягатиме на запровадженні жорсткого карантину. Раніше президент Володимир Зеленський казав, що локдаун будуть готові запроваджувати при 15 тисячах випадків на добу.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов в ефірі телеканалу «Інтер», передає «Інтерфакс-Україна».

Він наголосив, що уряд наполягатиме на введенні більш жорстких карантинних заходів, якщо буде загроза повного локдауну медичної системи України і понад 30 тисяч нових хворих на COVID-19 за добу. За його словами, така кількість нових випадків може викликати серйозні проблеми щодо навантаження на медичну систему.

«Коли ми говоримо про кількість хворих, я ще раз хочу наголосити, для нас головне — це кількість людей, які потрапляють до лікарні, тобто госпіталізуються», — каже Степанов.

Він зазначив, що на ранок 20 листопада в лікарнях перебувало 27 тисяч 902 хворих на COVID-19.

Також він переконаний, що якщо українці будуть дотримуватися «карантину вихідного дня», це дозволить зупинити зростання кількості хворих.

«Я абсолютно впевнений разом із нашими експертами-епідеміологами, якщо ми будемо дотримуватися тих заходів, які введені в країні, зокрема карантину вихідного дня, ми зможемо зупинити таке велике зростання», — розповідає міністр. 

Що казали раніше?

У жовтні МОЗ розробило план боротьби з COVID-19, відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Він передбачає, що при щоденному прирості нових хворих у 11-15 тисяч і заповненості ліжок не менше, ніж 85%, Україна перейде на третій рівень. А це запровадження жорсткого карантину по всій Україні. Степанов тоді казав, що йдеться про введення по всій країні всіх обмежень «червоної зони».

Президент тоді підтримав позицію міністра охорони здоров’я і заявляв, що локдаун можливий при 15 тисячах випадків коронавірусу на день. Також казав, що річ не в нестачі ліжок у лікарнях, а в нестачі медиків.

Що нині з карантином?

З 14 листопада в Україні почав діяти «карантин вихідного дня». З 00:00 суботи до 00:00 понеділка дозволили працювати лише продуктовим магазинам, автозаправкам, аптекам, фінансовим установам і транспорту. Карантин вихідного дня вже діяв 14 і 15 листопада, а також буде 21 і 22 листопада, 28 і 29 листопада. Детальніше про зміни читайте тут.

Також в Україні відмовилися від щотижневого поділу регіонів на зони та перейшли на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які діяли в «помаранчевій» зоні. Влада переконана, що зміни в карантині допоможуть врятувати медичну систему від навантаження.

Поділитись: