Президент Володимир Зеленський під час інтерв'ю
Фото:

Офіс президента

Президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю чотирьом національним телеканалам, повторивши стиль спілкування із пресою своїх попередників — Віктора Януковича та Петра Порошенка. Називається інтерв’ю «Осінь-2020: перемоги та виклики». Ми зібрали для вас головні тези.

Про можливість жорсткого карантину

Щодо жорсткого карантину Зеленський «хоче усіх заспокоїти».

«Ми розуміємо, що будь-який локдаун зупинить економіку нашої країни — це страшно, це небезпечно, це на сьогодні, я вважаю, неможливо і недоцільно», — зазначив глава держави.

Президент підтримав позицію міністра охорони здоров’я Максима Степанова, що локдаун можливий при 15 тисячах випадків коронавірусу на день, але річ не в нестачі ліжок у лікарнях, а в нестачі медиків.

«Ми не можемо перепрофілювати всю медичну систему під хворих на COVID. Не можуть мільйони лікарів несподівано з'явитися в Україні. Це велика проблема, і саме через це ми звертаємось до людей – ми розуміємо втомленість, але носіть, будь ласка, маски», — наголосив він.

Вітчизняна вакцина

Зеленський нагадав про вакцину, яку розробляють українські спеціалісти. Він наголосив, що, без перебільшення, вона унікальна, але потребує ще випробувань та клінічних досліджень. Якщо вони будуть успішними, президент готовий на собі випробувати цю вакцину.

Водночас він додав, якщо в якоїсь країни вакцина з’явиться раніше, Україна буде її закуповувати.

Про «всеукраїнське опитування»

Президент вважає опитування важливою подією, бо у його перевиборчій програмі була обіцянка про «народовладдя». Він нагадав, що юридичних наслідків опитування не матиме, але, як вважає Зеленський, воно дасть йому додаткові аргументи, аби ініціювати зміни.

«Я зрозумію відповідь народу й буду говорити з депутатами та пропонувати такі позиції», — сказав він.

Щодо конкретного запитання про медичний канабіс Зеленський заперечив, що воно увійшло до опитування, аби мобілізувати молодого виборця, серед якого багато прихильників «Слуги Народу».

Вільна економічна зона Донбасу

Ще одним запитанням є можливість створення вільної економічної зони на Донбасі, яку президент вважає важливим елементом для закінчення війни. Він розраховує на інвестиції в Донецьку та Луганську область, але йдеться лише про вільні від окупації райони.

«У мене є відчуття, що прийдуть туди великі гроші, які зможуть зробити все, щоб Донбас зростав. І це буде великий вплив на людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях. Вони будуть бачити, що жити у вільній Україні краще», — сказав Зеленський.

Припинення вогню працює

Принаймні так вважає Зеленський.

«На Заході, чесно кажучи, і на Донбасі тільки сліпий не бачить, що режим тиші, як би там не було, працює. Там сьогодні вже велика територія безпечна», — сказав він.

Нагадаємо, що за час останнього перемир’я на Донбасі справді стали менше стріляти, але повністю вогонь не припинили, а останніми днями українські військові вже змушені відкривати вогонь у відповідь — це сталося одного разу вчора, 21 жовтня, і двічі — сьогодні. 

Будапештський меморандум

Президент обіцяє використати положення цього документу, якщо люди під час опитування підтримають це. Однак подробиць не розкриває, лише зазначив що військові угоди з Великою Британією та Туреччиною — частина цього плану.

«У нас невипадково з’являються військово-морські бази. Невипадково я підписую стратегічні договори, яких не було й близько у держави Україна. Я підписую з Великою Британією, з Туреччиною. Я хочу ще з деякими країнами це зробити», — сказав він.

Водночас Зеленський наголосив, що про відновлення ядерного потенціалу України не йдеться.

Інтерв'ю президента Володимира Зеленського
Фото:

Офіс президента

Співпраця з МВФ

Зеленський вважає, що відмовитися від співпраці з Міжнародним валютним фондом неможливо, бо в України слабка економіка. Паузу у відносинах із фондом він пояснив наявністю людей, які заважають.

«Ми не можемо жити без західних грошей. У нас був перший транш, ми все виконали для другого (він мав надійти ще у вересні — ред.), але в Україні є люди, які лобіюють, щоби нам завадити», — сказав президент, але назвати цих людей відмовився.

Перестановки в Кабміні

Не виключає президент кадрових змін в уряді, зазначивши, що роботу міністрів оцінюють, а сам він найближчим часом зустрінеться з прем’єром Денисом Шмигалем — і тоді «справді когось може не бути, найслабкіші будуть іти».

«Голови можуть полетіти — це є правда. Але не через те, що хтось з депутатів має погані стосунки з тим чи іншим міністром», — сказав Зеленський, але прізвищ міністрів не назвав.

Багатостраждальна і вкрадена земля

Президент захищає рішення про земельну реформу, яка скасувала мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні. Він наголосив, що політики 30 років брехали українцям про ризик продажу чорнозему іноземцям, а самі через «сірі» схеми розкрадали цю землю.

«Ми проаналізували, як, вибачте на слові, «промивали» мозок людей щодо земельної реформи. Потім ми змінили голову Держгеокадастру, який одразу відкрив усі цифри — п'ять мільйонів гектарів вкрали. Залишилося трохи більше двох мільйонів гектарів земель. Всього було сім мільйонів гектарів. Де ще п'ять? Їх вкрали», — сказав Зеленський.

А наостанок сюрприз — виявляється, в Україні коронавірус лікують найкраще в Європі.

Поділитись: