Міністерство охорони здоров'я буде наймати за контрактом медпрацівників до команд закладів охорони здоров'я, де лікують пацієнтів з COVID-19.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Залучати медиків для роботи на контрактній основі будуть серед добровольців. Договір, який пропонує МОЗ, передбачає відрядження медпрацівників до закладів охорони здоров'я, де спостерігається погіршення епідемічної ситуації.

«Його (контракту ㅡ ред.) важливою умовою є те, що за медичним працівником зберігається основне місце роботи разом із середньою заробітною платою. Тобто, основний трудовий стаж не переривається», — пояснив Ляшко.

За словами головного санлікаря, медпрацівники, які підпишуть контракт, зможуть отримувати 300% середньої заробітної плати при роботі з хворими на COVID-19.

Для чого це роблять?

За планом МОЗ щодо боротьби з COVID-19, Україна наразі перебуває на другому рівні епідеміологічної небезпеки. У міністерстві передбачали, що коли щоденний приріст заражених коронавірусною інфекцією становитиме 8-10 тисяч, а заповненість ліжок буде приблизно 70% загалом по країні, почнеться розгортання тимчасових госпіталів поза межами закладів охорони здоров'я та збільшення кількості лікарів, які працюють з COVID-19. Ще у березні МОЗ пропонувало залучати студентів старших курсів медичних університетів та інтернів для допомоги лікарям у боротьбі з коронавірусом.

Нагадаємо, 29 жовтня в Україні коронавірусне захворювання підтвердили ще у 8 312 людей. Також відомо, що за добу 3 394 пацієнти одужали, а 173 — померли від ускладнень. Найбільше хворих за добу виявили у Києві (741), на Харківщині (659), Хмельниччині (521), Одещині (493), Донеччині (466) та Львівщині (425).

Загалом за весь час епідемії в Україні COVID-19 виявили 378 729 випадків інфікування. Наразі продовжують лікуватися понад 216 тисяч людей.

Поділитись: