Життя / Здоров'я

МОЗ заявляє про захоплення Одеського медуніверситету: у поліції спростовують

МОЗ
Життя/Здоров'я/МОЗ заявляє про захоплення Одеського медуніверситету: у поліції спростовують
Зберегти
Вигляд
У понеділок, 10 грудня, у Міністерствові охорони здоров'я заявили, що Одеський національний медичний університет зазнав рейдерського захоплення. За даними МОЗ, будівлю вузу взяли під охорону прибічники колишнього ректора вишу Валерія Запорожана. У поліції Одеської області заявили, що інформація про рейдерське захоплення не відповідає дійсності.

Голова Одеської поліції Дмитро Головін у коментарі виданню «Українська правда» повідомив, що до університету приходила виконавча служба. «Є рішення суду і відкрите виконавче провадження», — зазначив він.

Водночас у МОЗ 11 грудня наголосили, що у поліції надали «неправдиві коментарі, що можуть свідчити або про некомпетентність співробітників Нацполіції, або про їхню заангажованість».

Представники Нацполіції в Одеській області заявили, що захоплення ОНМедУ 10 грудня нібито не відбувалось, натомість пояснили, що такі дії були виконанням провадження суду, а особи, які захопили будівлю, були державними виконавцями.

У Міністерстві підкреслили, що ця інформація не відповідає дійсності, адже відомо, що 10 грудня державні виконавці прибули у супроводу приватної охорони «Феникс». «Захоплення будівлі університета відбувалось співробітниками приватної охоронної компанії «Феникс», які блокували вхід і перешкоджали доступу співробітників університету на робочі місця. За цими подіями спостерігали представники Нацполіції в Одеській області», — йдеться у повідомленні.

Про таке свідчить не лише офіційне звернення в.о. ректора Констянтина Аймедова до МОЗ, а також численні фото- та відеодокази, наголосили у міністерстві.

Зазначається, що державні виконавчі служби не мають права здійснювати захоплення адмінбудівель із застосуванням приватних охоронних фірм.

Про здійснення будь-яких виконавчих проваджень в університеті державні виконавці зобов’язані були повідомити МОЗ України як засновника та власника вузу. Однак, наразі будь-яка інформація з цього приводу у МОЗ відсутня.  

Нагадаємо, у листопаді у МОЗ України заявили, що без їх відома до Єдиного державного реєстру (ЄДР) внесли запис про те, що обов’язки ректора Одеського національного медичного університету виконує Юрій Сухін. МОЗ заявило, що це рейдерське захоплення вишу і пообіцяло звернутися до правоохоронних органів.

У вересні очільниця МОЗ Уляна Супрун звинуватила керівництво двох медичних вишів — Одеського національного медичного та Національного медичного ім. Богомольця — у саботажі та зриві навчання.

Більше про:
# Одеса
# МОЗ
Пов`язані новини