Лідер кримськотатарського народу, член фракції партії «Блок Петра Порошенка» Мустафа Джемілєв поставив кандидату в президенти Володимиру Зеленському 5 питань про анексований Росією Крим.

Своїй запитання Джемілєв адресував Зеленському в ефірі телеканалу «Прямий», ідеться на його Facebook-сторінці.

  • «Чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною Росії внаслідок вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму? Чи ви все ж вважаєте її окупованою територією, яку беззастережно слід повернути до складу України?»
  • «Ви говорили, що докладете всіх можливих зусиль для налагодження добросусідських відносин з Російською Федерацією, для встановлення миру. Оскільки не ми нападали на Росію, не ми окупували частину її території, не ми нав’язували Росії, яким шляхом їй іти, то хотів би знати, які поступки ви маєте на увазі для того, щоб встановити так званий мир з Російською Федерацією? Чи включають ці поступки, наприклад, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть у складі України?»
  • «Деякі кандидати в Президенти під час першого туру виборчої кампанії говорили, що для встановлення хороших відносин з Росією вони знімуть блокаду з Криму. Якщо ви станете президентом, теж підете на такі кроки?»

Також Джемілєв запитав у Зеленського, чи погодиться він зустрітися з Путіним на території анексованого Криму та яка позиція кандидата щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію.

«Тобто, переформатування на територіально-національну автономію, яка була ліквідована радянським режимом після геноциду кримськотатарського народу», — сказав Джемілєв.

У день першого туру виборів президента України Громадське запитувало в Зеленського, що б він сказав Путіну, якби зустрівся з ним.

Ще на початку березня Меджліс кримськотатарського народу підтримав на виборах президента України кандидатуру чинного глави держави Петра Порошенка.

За результатами першого етапу президентських виборів, у другому турі змагатимуться шоумен Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко. Перший лідирував з різницею у 14.29%. Другий тур виборів президента України відбудеться 21 квітня.

Поділитись: